حجت الاسلام ادیانی گفت: دشمنان از مدت ها قبل یک جنگ تمام عیار فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اعتقادی را علیه ملت ایران آغاز کرده است و راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، افزایش معرفت و بصیرت دینی و انقلابی و البته خودسازی معنوی و تضرع و استغفار و عمل به دستورات و احکام اسلام در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و سازمانی است.

به گزارش ساراپرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اولین جلسه معرفتی و بصیرتی رؤسا و مدیران عقیدتی سیاسی انتظامی سراسر کشور ، بیان داشت:
تلاش کنیم که از فیوضات معنوی و بی نظیر این ماه بهره ببریم که در روایت دارد
فَإِنَّ الشَّقِیَّ مَنْ حُرِمَ غُفْرَانَ اللَّهِ فِی هَذَا الشَّهْرِ الْعَظِیمِ شقی و بدبخت، آن کسی است که در این ماه بزرگ، از آمرزش خدا بی بهره شود. بنابراین تلاش کنیم که از ظرفیت ماه رمضان و شب قدر برای خودسازی و نورانیت دل و معنوی شدن و انس هر چه بیشتر با قرآن و دعا استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام ادیانی گفت: خداوند بنا دارد در این ماه همه را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد به شرطی که انسان خودش بخواهد و خودش را در معرض رحمت و مغفرت خداوند قرار دهد و طوری عمل کند و رفتار نماید که مشمول رحمت خدا قرار بگیرد.
حجت الاسلام ادیانی افزود:  روایتی است منسوب به آقا امام جعفر صادق علیه السلام که می فرمایند: مَنْ أَرَادَ أَنْ یُدْخِلَهُ اَللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ فِی رَحْمَتِهِ وَ یُسْکِنَهُ جَنَّتَهُ فَلْیُحْسِنْ خُلُقَهُ وَ لْیُعْطِ اَلنَّصَفَهَ مِنْ نَفْسِهِ وَ لْیَرْحَمِ اَلْیَتِیمَ وَ لْیُعِنِ اَلضَّعِیفَ وَ لْیَتَوَاضَعْ لِلَّهِ اَلَّذِی خَلَقَهُ. یعنی هر که خواهد خدایش عز و جل در رحمت خود درآورد،و به بهشتش جا دهد باید خوشخو باشد،و از طرف خود انصاف دهد و به یتیم مهر ورزد،و ناتوان را کمک کند و براى خدا که او را آفریده تواضع کند.
وی در ادامه افزود: مجموعه انتظامی نیروی مسلحی است که در بین مردم است و باید تلاش کند که معارف قرآن و اسلام را در خود نهادینه کند و برخورد شایسته و حکیمانه ای با آحاد مردم داشته باشد. اگر خدمتگزاری به مردم همراه با خوش اخلاقی و خوش برخوردی باشد این خدمت در نظر مردم شیرین تر و مطلوب تر می شود و بیشتر در دل و جان می نشیند و اعتماد مردم به نظام اسلامی را دوچندان می کند که بحمدالله عملکرد و رفتار کارکنان شریف و فداکار انتظامی در همه صحنه ها و حوادث موجبات رضایتمندی مردم و در رأس آن فرماندهی معظم کل قوا را فراهم کرده است.
حجت الاسلام ادیانی در پایان افزود: دشمنان از مدت ها قبل یک جنگ تمام عیار فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اعتقادی را علیه ملت ایران آغاز کرده است و راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، افزایش معرفت و بصیرت دینی و انقلابی و البته خودسازی معنوی و تضرع و استغفار و عمل به دستورات و احکام اسلام در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی و سازمانی است.