وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی عصر دوشنبه ۲۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ بیش از ۱۳۰ دقیقه میزبان پنج نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود.

 به گزارش ساراپرس؛ در این دیدار عادل نجف‌پور نماینده مردم خوی و چایپاره، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه به نمایندگی از تمام مردم ایران با اهدای لوح از مدیریت ارزشمند، سنجیده و جهادی مهندس سید عزت‌الله ضرغامی که با ارائه خدمات تخصصی، رفاهی و آموزشی کام گردشگران و مسافران سراسر کشور را شیرین کرده، قدردانی کرد و انتخاب شهر خوی را به عنوان شهر ملی قالی ریز ماهی تبریک گفت.

همچنین نماینده مردم خوی و چایپاره، برگزاری کنگره بین‌المللی شمس تبریزی در شهر خوی، تجهیز و راه‌اندازی سریع موزه فرش خوی، کاوش‌های باستانی در قلعه تاریخی قزقلعه، توجه ویژه به بازار تاریخی، کاروانسرای خوی و رسیدگی به زیر ساخت‌های گردشگری را درخواست کرد.
موزه تاریخی نوغان راه‌اندازی شود
همچنین پرویز محمدنژاد عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم لنگرود از مهندس ضرغامی برای شرکت در جشنواره و همایش ملی نوغان که در شهرستان لنگرود برگزار خواهد شد، دعوت کرد.
او درباره احیا و مرمت بنای تاریخی نوغان، توسعه نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی استان، ایجاد موزه تاریخی نوغان و احداث بندر جدید گردشگری در چمخاله با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت‌وگو کرد.
از ظرفیت شادگان برای توسعه فضای گردشگری استفاده شود
در ادامه حجت الاسلام‌المسلمین مجید ناصری‌نژاد از حوزه انتخابیه شادگان درباره اجرای طرح‌های ابداعی و خلاقانه، استفاده از ظرفیت عظیم منطقه در توسعه فضای گردشگری، صنایع‌دستی و ساخت اسکله گردشگری در حوزه انتخابیه خود نکاتی را مطرح کرد.
محوطه میراث جهانی گنبد کاووس ساماندهی شود
در ادامه امانقلیچ شادمهر نماینده مردم شهرستان گنبد کاووس بخش داشلی برون درباره تکمیل موزه مردم‌شناسی، ثبت آثار تاریخی گنبد کاووس، توسعه گردشگری و کاوش‌های باستان‌شناسی، سامان‌دهی محوطه میراث جهانی گنبد، مرمت جامع میراث جهانی گنبد قابوس درخواست‌هایی را مطرح کرد.
پایگاه تاریخی شهر مراغه ایجاد شود
همچنین علی علیزاده نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر درباره مرمت و احیای رصدخانه مراغه، معبد یا نیایشگاه مهرورجوی مراغه، ایجاد پایگاه تاریخی شهر مراغه و پایگاه تاریخی رصد خانه مراغه و پایگاه تاریخی ایلخانی مراغه گفت‌وگو کرد.
مهندس ضرغامی بعد از گفت‌وگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شنیدن نظرات کارشناسان و متخصصان حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دستورات لازم را صادر کرد.