شهردار منطقه۱۳ از اجرای دومین پویش نذر خون با هدف زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی در این منطقه خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی‌احمدی، با بیان اینکه پویش یکشنبه های اهدای خون محله محور شهر تهران که هر هفته برگزار می شود، برای دومین بار به محله اشراقی منطقه۱۳ می رسد، افزود : پویش نذر خون در روز یکشنبه ۲۲ آبان ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ اجرا و شهروندان ‌توانند خون خود را نذر و با حضور مقابل ساختمان پرورده در محله اشراقی در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

به گفته او، تیم سیار یکشنبه‌های اهدای خون با استقرار در ساختمان پرورده محله اشراقی واقع در کوچه خوب ناحیه ۲ از کارکنان و شهروندانی که داوطلب اهدای خون هستند، خون گیری می کند .

او هدف از این طرح را ترویج هبه خون بین شهروندان و زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون عنوان کرد و ادامه داد : با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور در دو سال و نیم گذشته و به تبع آن کاهش اهدای خون، تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و سازمان انتقال خون برای ترویج فرهنگ اهدای خون در محلات شهر تهران منعقد شده است.
شهردار منطقه۱۳ خاطر نشان کرد: در راستای طرح یکشنبه های اهدای خون، هر فعالیتی که لازم باشد را برای فرهنگ سازی و گسترش این طرح انجام می دهیم و از شهروندان می خواهیم به این پویش همگانی بپیوندند.