فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 823 سارق در طرح رعد 55 و کشف بیش از 142 هزار مورد کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش ساراپرس؛ سردار “حسین رحیمی” در پنجاه و پنجمین مرحله از طرح رعد با اشاره به مقابله جدی پلیس پایتخت با موضوع قاچاق کالا، بیان داشت: در حوزه مقابله با قاچاق کالا ۳۱ نفر دستگیر و بیش از ۱۴۲ هزار مورد کالای قاچاق کشف و در این رابطه ۲۹ نفر دستگیر که ارزش تقریبی کالای قاچاق مکشوفه بیش از ده میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان می باشد.
وی با تاکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و احتکار مایحتاج عمومی جامعه، بیان داشت: از دو انبار بزرگ در جنوب تهران بیش از ۳۰ تن آرد و یکهزار تن شکر، برنج و روغن کشف شد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به کشف بیش از ۱۳ کیلوگرم مواد مخدر در این طرح، بیان داشت: در این رابطه ۲۸۱ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ۶۱۷ نفر معتاد متجاهر از سطح مناطق مختلف شهر جمع آوری شدند.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر برخورد با سارقان و مالخران، گفت: در این طرح ۸۲۳ نفر سارق دستگیر که ۴۲۴ نفر از این سارقان دارای سوابق متعدد بودند.
وی افزود: در اجرای طرح رعد پنجاه و پنج ۲۵۷ حکم قضایی اجرا و ۳۳ باند متلاشی و تعداد ۱۳۹ دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی کشف شد.
سردار رحیمی بیان داشت: ارزش تقریبی اموال مکشوفه در این طرح بیش از ۲۴ میلیارد و ۴۴۷میلیون تومان برآورد شده است.
سردار رحیمی با اشاره به انهدام باند سارقان حرفه ای لوازم و محتویات خودرو، عنوان داشت: از این باند ۳ نفره، ۱۰۵ باطری خودرو سرقتی کشف شد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به انهدام باند قاچاق گازوئیل، گفت: با پیگیری ها و اقدامات اطلاعاتی این باند که در زمینه احتکار گازوئیل فعالیت داشتند، شناسایی و از آنان سیصد هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.
سردار رحیمی با اشاره به انهدام باند سرقت اطلاعات و برداشت غیر مجاز وجه از کارت های بانک، بیان داشت: با اقدامات اطلاعاتی یکی از سرشاخه های این باند دستگیر و تاکنون ۵۰ نفر شاکی این پرونده شناسایی شده اند.
وی با اشاره به انهدام باند سارقین حرفه ای اماکن خصوصی و کشف ۱۷۰ عدد دینام کولر از آنان، گفت: در این طرح یک باند مالخران اموال مسروقه شناسایی که از مخفی گاه آنان ۳۰ دستگاه ضبط خودرو و ۱۳ عدد باطری خودرو کشف شد.