فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مرحله 58 طرح رعد از دستگیری ۸۵۷ سارق، زورگیر، مالخر و کیف قاپ خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سردار “حسین رحیمی” در مرحله ۵۸ طرح رعد پلیس پیشگیری این فرماندهی با اشاره به اینکه هیچگاه و هیچ لحظه تلاش پلیس برای استقراد نظم و امنیت کم نمی شود و حتی سرعتمان بیشتر می شود و اگر لازم باشد جان خودمان را نیز تقدیم می کنیم، بیان داشت:در این مرحله از طرح رعد ۲۹۷ مورد حکم قضائی به اجرا گذاشته و ۸۵۷ سارق، زورگیر، مالخر و کیف قاپ دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این افراد باندی عمل می‌کردند و ۲۵ باند سرقت شناسایی و منهدم شد ، بیان کرد:یک هزار پرونده سرقت در این مرحله از طرح رعد پیگیری و ۱۸۴ خودرو و موتورسیکلت سرقتی کشف شد.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۳ هزار قلم از اموال مسروقه مردم به ارزش ۶۲ و نیم میلیارد تومان کشف شد تصریح کرد: ۷ سلاح گرم ۴۰ تا فشنگ ۱۸۸ سلاح سرد در این طرح کشف و جمع آوری شده است.
وی گفت: ۵۲ مورد پاتوق سارق، ۹ مورد مراکز مالخری، ۴ مورد محل تردد اراذل و اوباش و ۵۲ محل فروش موادمخدر شناسایی و پلمب شدند.
سردار رحیمی با بیان اینکه۳۰درصد از متهمان سارقین وسایل نقلیه، ۲۱ سارقین اماکن، ۱۰ درصد موبایل قاپ، ۵ درصد سارقان منزل، ۲۰ درصد وسایط نقلیه بودند و کش رو زن بودند، عنوان داشت:۴ درصد از متهمان در حین سرقت دستگیر شدند و ۶۱۵ انواع و اقسام کالای قاچاق کشف شده در قالب ۳۶ پرونده کشف شده است.