سرهنگ شریفی گفت: بزرگراههای همت ،چمران ، زین الدین پرترافیک و حکیم ، بابایی،امام علی (ع)، نواب و خیابان آزادی فعلا خلوت است.

به گزارش  ساراپرس، سرهنگ علی اصغر شریفی در خصوص وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در صبح روز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه ۱۴۰۲ اظهار داشت: با رصدی که امروز از معابر شهر تهران از طریق دوربین های کنترل ترافیک داشتیم ، شاهد ترافیک کمتر در معابر اصلی و بزرگراهی بودیم .
وی افزود : بزرگراههای حکیم / بابایی/ امام علی (ع) نواب و خیابان آزادی فعلا خلوت و دارای ترافیکی روان هستند .
سرهنگ شریفی ادامه داد : بزرگراه های همت / چمران / زین الدین پر ترافیک در حال حرکت و نیمه سنگین می باشند .
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت : برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران ، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی که به این دسته از رانندگان توصیه میگردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می باشند پس با رعایت قانون ، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت تردد نمایید .
وی همچنین گفت : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.
سرهنگ شریفی افزود : رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خودرا به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید .
وی بیان داشت : خلوتی معابر شهر تهران را نباید به پای تغییر ساعات گذاشت زیرا فعلا تعطیلات را پشت سر گذاشته ایم و در اصل میزان و جریان ترافیک پایتخت از هفته بعد معلوم می شود.