قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: خراسان، بخش مهم و زیادی از ایران فرهنگی است و همه وجوه و جلوه‌های صنایع‌دستی را در خراسان داریم.

به گزارش ساراپرس، دکتر علی دارابی شامگاه روز چهارشنبه نهم شهریور ماه ۱۴۰۱ در جلسه با مدیران اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: شش پیشران توسعه در سازمان برنامه و بودجه نوشته‌اند که سه پیشران توسعه در حوزه گردشگری است، این موضوع اهمیت و جایگاه این وزارتخانه را نشان می‌دهد‌.

قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تغییر جایگاه و نقش میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سیاست‌های کلی نظام و برنامه هفتم توسعه کشور اشاره کرد و افزود: چالش‌های زیاری پیش رو داشتیم که برطرف شده یا در حال برطرف شدن است، با برنامه‌ها و اقدامات پیش‌رو تحول آفرینی و تغییرات اساسی را شاهد خواهیم بود.

او با اشاره صحبت‌های مدیران اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: به کمبودها واقف هستیم اما اهتمام ما بر این است که شرایط شایسته‌ای را به‌وجود آوریم که کارکنان احساس غرور کنند که در این وزارتخانه کار می‌کنند.

او هم‌چنین با اشاره به برنامه‌های وزارت در حوزه روابط‌عمومی، اطلاع‌رسانی و به‌ویژه تولید محتوا گفت: رسانه برای ما موضوع مهمی است و به همین دلیل راه‌اندازی شبکه میراث‌فرهنگی را در دستور کار قرار دادیم.

او با بیان این‌که در استان‌ها به ساختار روابط‌عمومی قوی نیاز داریم، ادامه داد: روابط عمومی در این وزارتخانه مهجور است و باید سامان‌دهی شود.
او افزود: راه‌اندازی شبکه مسائل وزارتخانه در حال پیگیری است و یکی از بحث‌های جدی ما روابط عمومی است.

او هم‌چنین درباره طرح ملی مهمان امام رضا(ع) تصریح کرد: خراسان رضوی محور اصلی این طرح است و ضرورت دارد که این استان سهم ویژه‌ای در این طرح داشته باشد.

او با اشاره به جایگاه خراسان رضوی در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: خراسان رضوی متفاوت با دیگر استان‌های کشور است و موضوعات این استان با توجه به بعد ملی که دارد به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد.

او گفت: جلسه‌ای ویژه مسایل استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد و موانع و مشکلات درون وزارتخانه‌ای بررسی خواهد شد، هم‌چنین موضوعات و چالش‌های با دیگر دستگاه‌ها نیز با هماهنگی و همکاری طرفین برطرف خواهد شد.
هم‌چنین سیدجواد موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ساختار اداری اداره‌کل و پایگاه‌های میراث‌فرهنگی نیازمند بازنگری است، شرایط نیروی انسانی طی سال‌های اخیر به گونه‌ای پیش رفته است که اکنون با برخی کمبودها مواجه‌ایم‌.

هم‌چنین معاونان و مدیران اداره‌کل گزارشی از عملکرد حوزه کاری خود ارائه و چالش‌ها، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.