نشست کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی استان خوزستان به ریاست استاندار خوزستان و با حضور محمد حسن رجبی معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و نماینده شهرداری منطقه یک با هدف خدمات رسانی بیشتر به زایران حسینی در مرزهای شلمچه و چذابه برگزار شد.

به گزارش ساراپرس، علی ‌اکبر حسینی‌ محراب استاندار خوزستان در این جلسه با اشاره به اینکه ۷ استان در اربعین امسال به عنوان معین مرزهای شلمچه و چذابه تعیین شدند گفت: در مرزهای شلمچه و چذابه برای کارهای ساخت و ساز و دیگر خدمات، استان‌های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، تهران و یزد به عنوان استان‌های معین تعیین شده‌اند و برنامه‌ریزی‌ها در راستای اینکه خدمت‌رسانی مناسبی به زائران صورت گیرد در دست انجام است.

استانداری خوزستان، در این نشست توضیح داد: امسال مبحث اربعین در زمینه‌های اسکان، حمل و نقل، پزشکی و سایر نیازهای زائران مانند، آب آشامیدنی، یخ، آذوقه و تمهیدات مختلف همچون تسهیل روند تردد در گذرگاه‌های مرزی و موضوعات مرتبط با گذرنامه‌های زوار به صورت جدی در دست پیگیری است.

گفتنی است منطقه یک شهرداری تهران نیز علاوه بر آماده سازی دو سوله اسکان زایران حسینی در شلمچه طی سال گذشته، امسال نیز یک سوله به مساحت یک هزار مترمربع را برای خدمات رسانی بیشتر به زایران از جمله درمانگاه، آشپزخانه،سردخانه، نمازخانه، استقرار نیروهای آتش نشانی و … پیش بینی کرده است تا خدمات کامل به زایران ارایه شود.

لازم به ذکر است نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز به همراه فرماندار ،مسئول عتبات ، رییس سازمان تبلیغات ، امام جمعه خرمشهر و امام جمعه آبادان از موکب محبان الرضای موقعیت شهید همدانی در مرز شلمچه بازدید کردند.