شهردار منطقه 18 با همراهی مدیران ارشد شهری منطقه از روند پیشرفت پروژه ساخت زیرگذر چهاراه قهوه خانه بازدید کردند.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸ به همراه معاون فنی و عمران و مدیران ارشد مدیریت شهری منطقه با حضور در کارگاه احداث پروژه زیرگذر چهارراه قهوه خانه ، از نزدیک در جریان روند و پیشرفت ساخت این زیرگذر ۵۰۰ متری واقع در تقاطع خیابان های ابراهیم آباد، معلم و بلوار الغدیر در محدوده ناحیه۳ قرار گرفتند.

محمد جواد خسروی شهردار منطقه ۱۸ در خصوص پروژه زیرگذر چهارراه قهوه خانه گفت: چهار راه قهوه خانه یکی از تقاطع های شلوغ و پر رفت و آمد منطقه است که در چنین شرایطی ایجاد یک تقاطع غیر همسطح (زیر گذر) در این تقاطع می تواند جریان عبور و مرور را در ۲ مسیر روان کرده و به نحوی گره ترافیکی این مسیر را بازگشایی کند.
شهردار منطقه ۱۸ در ادامه تاکید کرد:چهار راه قهوه خانه یکی از تقاطع های اصلی منطقه ۱۸ است که به دلیل وجود مراکز مهم شهری از جمله آرامستان و گلزار شهدای یافت آباد، درمانگاه خیریه فرمانفرمائیان، سازمان اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران به محلی پر تردد و شلوغ تبدیل شده است. همچنین در بلوار معلم نیز ارگان ها و نهادهای خدمات رسان عمومی از جمله دادسرای شهید مطهری، اداره های برق، آب و فاضلاب، گذرنامه، پلیس +۱۰ و بوستان بزرگ قائم(عج) واقع شده اند که بار ترافیکی این محور را بالا می برد.

خسروی در پایان تاکید کرد: کلنگ ساخت این زیرگذر در تقاطع چهار راه قهوه خانه در سال ۱۴۰۰ زده شده است و سازمان فنی و مهندسی معاونت فنی و عمران شهرداری تهران به عنوان مجری، این پروژه ۱۱۰ میلیارد تومانی را پیش می برد. طول این زیرگذر ۵۰۰ متر و عرض آن ۱۵ متر و سطح عرشه نیز۹۵۰ متر مربع است و تا یکسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.