یزدیخواه افزود: تعداد واحدهای دانش بنیان در حوزه کشاورزی حدود ۳ درصد است که ۹۷ درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه های دیگر هستند.درصدد هستیم با کمک نمایندگان مجلس پیگیری هایی در این زمینه داشته؛ فراکسیون تشکیل داده و حمایت از شرکت های دانش بنیان کنیم.

به گزارش ساراپرس؛ سیدعلی یزدیخواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شعارسال، بیان داشت: هوشمندانه مقام معظم رهبری بحث تولید،دانش بنیان، اشتعال آفرین را شعار سال قرار دادند.

وی ادامه داد: رهبری در فرمایشاتشان به موضوع کشاورزی توجهات فراوانی کردند . واقعیت این است که  از جهت استفاده مطلوب از تولیدات محصول، افزایش بهینه در حوزه کشاورزی مشکلات بسیاری وجود دارد. بایستی شرکت های دانش بنیان در کشور ما از ۶۷۰۰ واحد به ۱۴هزار واحد برسد .

این نماینده مجلس افزود: تعداد واحدهای دانش بنیان در حوزه کشاورزی حدود ۳ درصد است؛ که ۹۷ درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه های دیگر هستند.درصدد هستیم با کمک نمایندگان مجلس پیگیری هایی در این زمینه داشته؛ فراکسیون تشکیل داده و حمایت از شرکت های دانش بنیان کنیم.

یزدیخواه با اشاره به اینکه در پی آن هستیم تا در سطح استان و شهرستان شرکت ها را منجسم کنیم، گفت: از افراد خلاق و نخبه، شیوه های نوین ثبت اکتشاف و اختراع حمایت خواهیم کرد.

وی در پایان اشاره کرد: امیدواریم با ارتقا بهره وری نیاز به اقلام غذایی مشخص تر و واردات صفرشود.