معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۵، گفت: حریم کوشک تاریخی امیر سلیمانی در منطقه ۱۵ به منظور حفظ و ساماندهی اماکن میراثی و گردشگری این منطقه پس از چندین سال مشخص شد.

به گزارش ساراپرس، مهدی مالمیر با اشاره به ظرفیت های تاریخی و جغرافیایی این منطقه گفت: منطقه ۱۵ با وجود فضای سبز ۳۰۰ هکتاری بوستان ها، تفرجگاه کوهستانی نرجس خاتون(س) و ابنیه های تاریخی و باستانی همچون زندان هارون و کوشک امیر سلیمانی ، قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری جنوب‌شرقی تهران را دارد.

وی به طرح ساماندهی و تجهیز کوشک تاریخی امیرسلیمانی اشاره کرد و افزود: بر همین اساس حریم عمارت این بنای تاریخی بعد از مدت‌ها با اجرای یک دیوار سنگی به طول ۳۱۷ متر و ارتفاع تقریبی ۲ متر مشخص شد.

مالمیر اضافه کرد: با مشخص شدن حریم این عمارت از آسیب هایی که قبلا به دیوارها و بنای این ساختمان وارد می‌شد، جلوگیری شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه در ادامه با تاکید بر اینکه نگاه ما به تحقق شعار «تهران شهر تلاش و سرزندگی» نیز است، اظهار امیدواری کرد، بتوانیم با بهره گیری از پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری موجود؛ جنوبشرق تهران را به عنوان قطب گردشگری معرفی کنیم.

کوشک امیر سلیمانی در ضلع غربی بوستان آزادگان، واقع در منطقه ۱۵ در محله مشیریه قرار دارد. این جاذبه‌ی گردشگری، با معماری زیبا و فضای سبز دلنشین، مکانی مناسب برای گذراندن یک روز تعطیل در کنار خانواده و دوستان می باشد.