مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ثبت نام بیش از ۲۳۰۰ حامی جدید در ایام ماه مبارک رمضان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد.

به گزارش ساراپرس؛ سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به ثبت نام بیش از ۲۳۰۰ نفر از خیّران در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین ،گفت: این تعداد حامی حمایت از ۳۴۴۰ یتیم و فرزند محسنین را برعهده گرفتند.

وی افزود: در شب‌های پرفضلیت قدر در استان تهران ۱۴۳ پایگاه حامی یابی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین در سطح استان ایجاد شد.

پرپنچی با اشاره به برپایی پایگاه حامی یابی ویژه استان های کم برخوردار،بیان کرد: همه ساله این نهاد در ماه مبارک رمضان بویژه شب‌های قدر پایگاه‌های حامی یابی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین را در کنار مساجد، حسینیه‌ها و مکان‌های برگزاری مراسم شب قدر برپا می‌کند .

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین، گفت: این طرح ملی و خداپسندانه فرصت مناسبی است که فرد یا افرادی به عنوان حامی به صورت داوطلبانه حمایت از یک یا چند فرزند یتیم برای مدت یک یا چند سال با کمک ماهیانه حداقل ۱۰ هزار تومان مشارکت کنند.

وی،تصریح کرد: خیّران می توانند علاوه بر حضور در پایگاه‌های حامی یابی در سطح استان از طریق سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir و همچنین ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۶۳۹ و شماره گیری شماره ۷۳۵۵ – ۰۲۱ نسبت به ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین اقدام نمایند.

پرپنچی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۲۱ هزار یتیم و فرزند محسنین از خدمات کمیته امداد استان تهران برخوردار می شوند.

بنابراین گزارش؛ طرح اکرام ایتام از سال ۱۳۷۸با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و … آغاز شده است. در این طرح، افراد نیکوکار با حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی اقدام می‌کنند.