فرمانده کل فراجا ، ضمن تاکید بر مدیریت سفرهای نوروزی از ثبت 262 میلیون حجم تردد بین استانی و شهرستانی در تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش ساراپرس، سردار ” احمد رضا رادان” فرمانده کل انتظامی کشور در گفتگو با خبر۱۴ گفت: در ششمین روز از ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، ضمن تبریک آغاز سال جدید و قبولی طاعات و عبادات مردم در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: امسال شاهد حجم بیشتر تردد خودروها هستیم و تاکنون ۲۶۲ میلیون حجم تردد بین استانی و شهرستانی به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته از حجم بسیار بیشتری برخوردار است که نشان می دهد مردم نوروز خود را با نشاط آغاز کرده اند .

وی افزود: به دلیل اینکه ما به نیمه ایام تعطیلات رسیده ایم، تقریباً می شود گفت امروز در طول جاده ها چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت ترددها پرحجم است البته در بعضی از مسیرها ترددها روان و در بعضی دیگر ترددها به کندی پیش می رود.

سردار رادان ادامه داد: این امر نشان می دهد که تعدادی از مردم سفرهای خود را به پایان می برند و تعدادی نیز در ابتدای سفر هستند تا پایان هفته نیز احتمالاً جاده های پرترددی داشته باشیم و از مردم خواهش می کنیم با توجه به اینکه معمولاً پایان هفته سفرهای خود را به پایان می رسانند، مدیریت سفر داشته و حتی المقدور سفر خود را به روزهای آخرهفته نیاندازند.

فرمانده کل فراجا تصریح کرد: با توجه به پیش بینی بارش ، هموطنان بیش از پیش دقت داشته باشند که جاده را در سفر ببینند و جاده را برای پایان سفر نبینند و در طول سفر احتیاط را داشته باشند.

سردار رادان بیان داشت: متاسفانه ما شاهد این بودیم که تاکنون بر اساس رخدادی که ثبت می کنیم، ۴۷۰ کشته در تصادفات وجود داشته که ۶۵ درصد ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم و نیز عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوقوع پیوسته است.

فرمانده کل فراجا ابراز داشت: براساس رخداد پلیس آمار تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما آخرین آمار را نیز بایستی از زبان پزشکی قانونی داشته باشیم در پایان نیز از مردم عزیز و همکارانم که در این ایام در تلاش هستند قدردانی می کنم.