شهردار منطقه 12 از آغاز ثبت‌نام متقاضیان برای فروش ویژه شب عید در روزبازارهای این منطقه به منظور ساماندهی دست‌فروشان و بساط‌گستران محور 15 خرداد خبر داد.

به گزارش ساراپرس،  امیر یزدی، شهردار منطقه گفت: با توجه به نزدیکی پایان سال و افزایش تردد شهروندان در بازار بزرگ تهران، موضوع سد معبر دست‌فروشان و بساط‌گستران از معابر این محدوده که هر ساله در این ایام، سبب به‌هم‌زدن نظم بازار و اختلال در رفت‌وآمد شهروندان می‌شود، به‌طور ویژه مورد توجه مدیریت شهری منطقه قرار می‌گیرد.

یزدی با یادآوری این مطلب که شهرداری منطقه از مردادماه سال جاری، طرح ساماندهی بساط‌گستران در محور ۱۵ خرداد را آغاز کرده، افزود: هم‌اکنون در ماه پایانی سال، اجرای این طرح وارد فاز جدی‌تر شده تا به نیاز شهروندان و کسبه محترم بازار در مورد روان‌سازی تردد و ایجاد آرامش و نظم در انجام فعالیت‌های اقتصادی پاسخ دهد.
وی بیان کرد: به همین منظور این منطقه با بهره‌گیری از عوامل اجرایی و نیروهای شرکت شهربان و معبربان طرح انضباط شهری را در محور پانزده خرداد را به اجرا در می‌آورد که طی آن به دنبال نصب بنرهای اطلاع‌رسانیِ هشدار برای رفع سد معبر، ۶۰ نفر نیروی معبربان و تعدادی نیرو از شرکت شهربان در محل مستقر شده‌اند و با پایش مستمر مسیرها از ایجاد هرگونه سد معبر در آنها جلوگیری می‌کنند.
شهردار قلب طهران از راه‌اندازی روزبازارهایی برای متقاضیان و افراد واجدالشرایط فروشندگی در این بازارها خبر داد و گفت: برای ثبت‌نام این افراد، کانکسی در محل سبزه‌میدان استقرار یافته که آنها پس از ثبت‌نام به محل روزبازارها هدایت می‌شوند.
به گفته یزدی، این روزبازارها در بوستان شهر و حوالی میدان خراسان با مشارکت شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران واقع شده‌اند؛ همچنین یک بازار بهاره در میدان امام حسین (علیه‌السلام) با مشارکت سازمان مدیریت میادین میوه‌و‌تره‌بار ایجاد شده که به فروش میوه و تره‌بار و دیگر مایحتاج شهروندان اختصاص خواهد داشت.