اختتامیه مسابقه تیم های عملیاتی ستاد مدیریت بحران مناطقه ۲۲ گانه شهر تهران در سرای محله جماران برگزار و تیم عملیاتی دوامیان منطقه یک، کاپ اخلاق را از آن خود کرد.

به گزارش ساراپرس،در این اختتامیه که با حضور علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، معاونین و کارشناسان سازمان مدیریت بحران شهر تهران، روسای ستادهای بحران مناطق ۲۲ گانه و اعضای تیم های برتر  برگزار شد سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک ضمن گزارش از فعالیت‌های ستاد مدیریت بحران منطقه بر جذب نیروهای دوام تاکید کرد و گفت: در حال حاضر  ۲۱ هزار داوطلب دوامی در منطقه فعالیت می کنند که نیاز است جذب و آموزش آنها با جدیت دنبال شود چرا که نقش مردم در برنامه‌های مدیریت بحران بسیار مهم است و شهروندان می‌توانند در هنگام وقوع بحران به صورت عملیاتی همکاری کنند.

او گفت: خانه های دوام و ایمنی در سراهای ۲۷ گانه منطقه یک استقرار دارند و هر ساله با توجه به اهمیت موضوع مدیریت بحران، مسئولین این خانه ها با راهبری ستاد مدیریت بحران منطقه اقدام به جذب داوطلبان واکنش اضطراری می کنند و داوطلبان جذب شده در قالب دوره های آموزشی، مقدمات مدیریت بحران و ایمنی و هم چنین کمک های اولیه را یاد گرفته و طی تمرینات عملی برای شرایط اضطرار آمادگی لازم را کسب می نمایند.

نصیری رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز ضمن تشکر از میزبانی منطقه یک در این مراسم، مدوامت در برگزاری این مسابقات و ارتقای توانمندی کار تیمی را در سنوات آینده بسیار کاربردی در زمان بحران دانست.

گفتنی است در پایان این مراسم از تیم‌های مناطق ۴،۶،۱۷  به عنوان سه تیم اول این مسابقات و تیم منطقه یک به عنوان تیم اخلاق با اهدا لوح و جایزه نقدی تقدیر بعمل آمد.