مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تا دو ماه آینده سمند و پژو 405 از مدار تولید خارج می‌شوند و 25 هزار خودروی تارا و سورن نیز تا 15 اردیبهشت‌ماه تحویل داده خواهند شد.

به گزارش ساراپرس؛مهدی خطیبی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو امروز شنبه ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در جریان بازدید وزیر صمت از این شرکت با اشاره به آخرین اقدامات ایران‌خودرو برای اجرای ۸ دستور رئیس‌جمهور گفت: از هفته دوم بهمن‌ماه تا امروز یعنی در ۱۵ درصد از بازه زمانی یک سال به اندازه ۳۴ درصد از عرضه سالانه صورت گرفته است. این موضوع باعث شد، قیمت خودرو در زمستان سال ۱۴۰۰ کاهشی شود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار خودروی پلاک شده وجود دارد که تحویل داده نشده‌اند و ما به سرعت در حال تحویل آنها هستیم. در سال جاری تاکنون ۲۰ هزار خودرو تحویل داده شده است که این میزان تحویل در تاریخ ایران خودرو بی‌سابقه است.

خطیبی گفت: این ۲۵ هزار خودروی تحویل داده نشده شامل خودروی تارا و سورن هستند که در تامین چیپ‌ست‌های آن مشکل وجود داشته است و قول می‌دهیم تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه این خودروها نیز تحویل داده شوند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو  گفت: تا دو ماه آینده سمند و پژو ۴۰۵ از مدار تولید خارج می‌شوند و خودروهای جدید به بازار عرضه خواهد شد.

سید رضا فاطمی‌امین وزیر صمت امروز شنبه ۱۳ فروردین برای بررسی عملکرد شرکت‌های خودروسازی ناظر به فرمان ۸ ماده‌ای رییس‌جمهور از ایران خودرو و پارس خودرو بازدید کرد. اسفندماه سال گذشته سیدابراهیم رئیسی هشت دستور جهادی  برای تحول در صنعت خودروسازی صادر کرده است.

منبع: فارس