شهردار منطقه 12 از اجرای تور گردشگری کانون معلولان جنوب تهران در این منطقه به منظور بازدید از مجموعه تاریخی کاخ‌موزه گلستان خبر داد.

به گزارش ساراپرس؛دوشنبه، ۸ فروردین‌ماه، تور گردشگری کانون معلولان جنوب تهران با حضور ناصر امانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، نکاحی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، حامد خداوردی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ و جمعی از فعالان حوزه معلولان در مجموعه تاریخی کاخ‌موزه گلستان برگزار شد.

امیر یزدی، شهردار منطقه دراین‌باره گفت: به منظور اجرای طرح #لبخند_بسازیم توفیق میزبانی این تور گردشگری نصیب شهرداری منطقه ۱۲ شد.
یزدی با یادآوری این مطلب که مجموعه کاخ‌موزه گلستان، یگانه اثر تاریخی ثبت جهانی پایتخت به شمار می‌رود، افزود: می‌توان با بازدید از این بنای ارزشمند که در مرکز شهر و قلب طهران واقع شده، به ‌لطف معماری و تزیینات منحصربه‌فرد آن، محسور این همه زیبایی، تاریخ، معماری، فرهنگ و هنر ایران شد؛ ضمن آنکه وقوع رخدادهای تاریخی مهم در این محل، آن را به سندی زنده از تاریخ ایران تبدیل کرده است.
وی ضمن تأکید بر استفاده از فرصت ایام نوروز برای علاقه‌مندان به تهرانگردی ادامه داد: شهرداری منطقه ۱۲ با بهره‌گیری از این فرصت در این ایام برای گردشگران، تورهای رایگان تهرانگردی در نظر گرفته که این تورها از دوم نوروز آغاز شده و تا ۱۱ فروردین ادامه خواهد داشت.
گفتنی است به شرکت‌کنندگان در تور گردشگری کانون معلولان جنوب تهران، پس از بازدید از مجموعه کاخ‌موزه گلستان و پذیرایی، هدایایی به رسم یادبود از طرف شهرداری منطقه اهدا شد. در پایان از ون‌های تهیه‌شده ویژه معلولین نیز بازدید صورت گرفت.
مجموعه تاریخی کاخ‌موزه گلستان از بخش‌های مختلفی همچون ایوان تخت مرمر، تالار سلام، تالار آینه، تالار سفره‌خانه، خلوت کریمخانی، تالار برلیان، عمارت بادگیر، کاخ شمس‌العماره، تالار الماس و کاخ ابیض تشکیل می‌شود. ایوان تخت مرمر و خلوت کریمخانی متعلق به دوران کریمخان زند، قدیمی‌ترین بناهای مجموعه گلستان هستند.