رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه امروز و فردا اوج مراسمات در سطح معابر پایتخت می‌باشد، گفت: تامین و برقرای امنیت و نظم عبور و مرور مراسمات بر عهده پلیس راهور است.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سردار “محمد حسین حمیدی” ضمن حضور در برنامه شهر امن کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما در خصوص برقراری نظم و امنیت در این ۲ روز توضیح داد.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش گفت: از ابتدای ماه محرم و از دهه اول مراسمات در سطح شهر شروع شد و همکاران بنده حدود ۵ هزار تکیه و هیئت را در سطح معابر پایتخت از لحاظ ترافیکی کنترل و مدیریت کردند.
رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در این ایام خودرو‌ها را از لحاظ پارک منظم خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها در اطراف و محل برگزاری عزاداری‌ها مدیریت کرده و با چینش منظم آن‌ها نظم و انضباط خاصی به معابر بخشیدند و اقدام به هدایت جریان ترافیک در مقاطعی که ما محدودیت داشتیم؛ کردند.
وی گفت: در این مدت همکاران بنده با اعمال محدودیت خودرو‌های سنگین در ورودی شهر تهران محدودیت‌های لازم را در این خصوص اعمال کردند.
سردار حمیدی افزود:، اما از امروز مراسمات اوج می‌گیرد و مردم این فرصت را مغتنم می‌شمارند و در این مراسمات حضور خواهند داشت و طبیعی است که اکثر معابر شهر تهران درگیر مراسم عزاداری خواهد بود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همچنین امروز و فردا نیز اوج مراسمات را در سطح معابر شهر تهران خواهیم داشت و می‌توانیم حضور هیئات مذهبی را ببینیم و در آن شرکت کنیم.
وی اظهار داشت: همکاران بنده با هماهنگی‌هایی که با مسئولان و مدیران هیئات مذهبی داشتند و با استفاده از ظرفیت‌هایی که در این مجموعه‌ها به صورت مردم یاری وجود دارد به همکاران بنده کمک کردند تا استقرار‌ها قبل از شوع مراسم و تا پایان مراسم را انجام دهند و به روان سازی هر چه بیشتر و بهتر ترافیک سرعت بخشیم و سعی کردیم که مراسمی کاملا ایمن و بدون حاشیه‌ای به لحاظ ترافیکی برگزار کنیم.
سردار حمیدی ادامه داد: برای امروز و فردا نیز همین طور برنامه ریزی داشته ایم و تمام هم و غم پلیس این است که مراسم عزاداری را در سطح شهر به نحو احسنت و به لحاظ ترافیکی و امنیت عبور و مرور مدیریت کرده و بتوانیم ترافیک عبوری را به مسیر‌های جایگزین هدایت نماییم و این اقدامات وظیفه بسیار سنگینی بر دوش همکاران پلیس میگذارد که انجام این ماموریت را همکاران بنده با میل و رقبت و جز وظایف خود می‌دانیم و این تکلیف را برگردن می‌گیریم تا بتوانیم در عزاداری سرور و سالار شهیدان سهیم باشیم.
وی افزود: قطعا بخش زیادی از تقاطع‌ها میادین و معابرمملو از جمعیت خواهد بود و مردم عزیز تردد خواهند داشت که شب‌ها تردد عابرین پیاده با لباس تیره می‌تواند برای رانندگانی که توجه به جلو ندارند و رانندگانی که عجله و شتاب دارند می‌تواند مخاطراتی در پی داشته باشد لذا توصیه می‌شود که حتما هم عابری از فضا‌هایی عبور کنند که دیده شوند و هم رانندگان در مسیر‌هایی که عبور می‌کنند ملاحظه تردد عابرین پیاده را داشته باشند.