رییس قوه قضاییه گفت: همه کسانی که در خصوص وقوع حادثه متروپل مسئولیتی داشته و یا مسئولیتی می‌توانستند داشته باشند و انجام نداده‌اند تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

به گزارش ساراپرس؛ رییس قوه قضاییه گفت: همه کسانی که در خصوص وقوع حادثه متروپل مسئولیتی داشته و یا مسئولیتی می‌توانستند داشته باشند و انجام نداده‌اند تحت تعقیب  غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه در خصوص حادثه آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حادثه مترو پل و جان باختن تعدادی از هموطنان را خدمت خانواده ها بازماندگان تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: حادثه باید بررسی شود و کارشناسان هم به لحاظ فنی در این خصوص نظر دهند اگر هر یک از دستگاه ها که مسئولیتی داشته‌اند و مسئولیتش را انجام نداده یا هر فردی یا هر تشکیلاتی، حتی اگر از خود قوه قضاییه باشد، اگر وظایفی داشته و آن را انجام نداده‌اند این باید دنبال شود به گونه‌ای که چنین حوادثی دیگر تکرار نشود.

رییس دستگاه قضا با اشاره به اینکه این مسئله باید همه جانبه بررسی شود،بیان کرد: دولت نیز در این خصوص کارگروهی تعیین کرده است و آن کارگروه هم همه جانبه رسیدگی می کند که این گزارش باید به قوه قضاییه نیز داده شود و اهل فن هم از لحاظ فنی گزارش می‌کنند و همه کسانی که در این زمینه مسئولیتی داشته و یا مسئولیتی می‌توانستند داشته باشند و انجام نداده‌اند این‌ها تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

در پی حادثه تأسفبار جان‌باختن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان در اثر فرو ریختن یک ساختمان در آبادان، رهبر انقلاب اسلامی دیروز در پیامی با تسلیت به بازماندگان مصیبت‌دیده این حادثه، به مسئولان دستور دادند ضمن سرعت عمل برای کاستن از تلفات، مقصران حادثه مورد پیگرد و مجازات عبرت‌آموز قرار بگیرند و از تکرار این حوادث در کشور جلوگیری شود.

عصر دیروز پنج شنبه ۵ خرداد جلسه فوق‌العاده بررسی گزارش‌های هیات‌های اعزامی و پیگیری و نظارت بر آخرین اقدامات انجام شده در حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان در دفتر ریاست جمهوری و با حضور آیت الله رئیسی و مقامات مسئول برگزار شد که رئیس جمهور ضمن تشکر از نیروهای امداد رسان، گفت:  با هر فرد در هر رده ای که در این حادثه مرتکب تخلف یا ترک فعل شده باید به شدت برخورد شود.

منبع: فارس