معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: امسال همایش اربعین حسینی در سطح متفاوتی برگزار شد که استقبال زائران بعد از ۲ سال همه‌گیری کرونا، بسیار بیشتر بوده است.  

به گزارش ساراپرس، علی‌اصغر شالبافیان امروز پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ در جریان سفر به استان ایلام اظهار کرد: مجموعه کشور و استان‌های مرزی خصوصا مسؤلان مرز بین‌المللی مهران به علت موقعیت خاصی که در این منطقه وجود دارد همه‌جانبه پای کار آمده‌اند.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: اقدامات خوبی برای تقویت زیرساخت‌های تسهیل تردد زائران از جمله امکانات رفاهی و اقامتی انجام شده است.
او یادآور شد: ظرفیت مرز مهران برای خدمات‌رسانی به زائران و توسعه گردشگری نقش ممتازی دارد که باید به طور جدی پیگیری شود.
شالبافان اضافه کرد: تردد زائران از مرز مهران می‌تواند برای اقتصاد استان هم نقش‌آفرینی کند. مردم استان ایلام میزبانی خوبی داشته‌اند و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که اقتصاد و کسب‌و‌کارهای استان هم از این موضوع در طول سال بهره‌مند شوند.
او افزود: به همین علت در راستای حمایت از بخش خصوصی و کسب و کارهای رسمی و قانونی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام در پایانه مرزی مهران مکان ویژه‌ای در اختیار بخش خصوصی قرار داده که ضمن خدمت‌رسانی مناسب به زائران کسب و کارها هم از این موقعیت استفاده کنند.
شالبافان تصریح کرد: خدمات‌رسانی به زائران تا بعد از اربعین در سطح استان ایلام همچنان ادامه خواهد داشت.