پس از بازدید میدانی مدیرکل کمیته امداد استان تهران،قائم مقام مدیرکل و مدیران ستادی واجرایی این نهاد از مناطق سیل‌زده منطقه امام زاده داوود (ع) درمنطقه 5 تهران و روستای مزداران در شهرستان فیروزکوه جلسه اضطراری مدیریت بحران درسالن شورا این نهاد تشکیل شد.

به گزارش سایت ساراپرس؛در پی سیل و رانش زمین در منطقه امامزاده داوود (ع) درمنطقه ۵ تهران و همچنین سیل در روستای مزداران از توابع شهرستان فیروزکوه پس از بازدید میدانی مدیرکل کمیته امداد استان تهران، قائم مقام مدیرکل و سایر مدیران ستادی و اجرایی این نهاد از مناطق سیل‌زده ابتدای امروز جلسه اضطراری مدیریت بحران به ریاست سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران تشکیل شد.
پرپنچی بر ضرورت بسیج تمامی امکانات و تجهیزات برای امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان تحت حمایت این نهاد تاکید کرد و خواستار گزارش و جبران خسارات مالی وارده به سیل زدگان شد.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران، گفت: طی ارزیابی های انجام شده تاکنون گزارش خسارت سیل به شش خانواده تحت حمایت کمیته امداد در روستای مزداران از توابع شهرستان فیروزکوه اعلام شده و رؤسای ادارات حمایت های اجتماعی، پذیرش مددکاری، کارشناس مسئول مدیریت بحران و رئیس اداره فیروزکوه در محل روستای مزداران در جهت خدمت رسانی به خانواده های تحت حمایت این نهاد در محل حضور دارند.
وی ادامه داد: در همین جهت نیز مقرر شد علاوه بر امدادرسانی های اولیه از جمله اسکان موقت اقدامات لازم در جهت ارزیابی خسارت های وارد شده به مسکن، دام های حاصل از اجرای طرح های خودکفایی، لوازم ضروری منزل، گزارش های مورد نیاز تهیه و به ستاد مدیریت بحران کمیته امداد استان تهران به منظور پی گیری های لازم اعلام شود.
پرپنچی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز خانواده های تحت حمایت برای تعمیر و احداث مسکن، ودیعه مسکن برای اسکان خانواده در صورت نیاز به احداث مسکن، پرداخت وام اشتغال، تأمین لوازم ضروری منزل، سبد کالا در دستور کار این نهاد قرار دارد.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه با کارشناسان بنیاد مسکن نیز به منظور پیگیری امور مسکن خانواده های آسیب دیده از سیل و رانش زمین در مناطق سیل زده هماهنگ هستیم، یادآور شد: پی گیری های لازم برای همه خانواده های تحت حمایت در صورت خسارات ناشی از سیل و رانش زمین در مناطق آسیب دیده استان تهران هستیم و این پی گیری ها تا حصول نتیجه ادامه دارد.