سردار هادیانفر گفت: تلاش خواهیم کرد تا هرخودرویی که درسال های گذشته در پارکینگ است را تا عید فطر ترخیص کنیم.

به گزارش ساراپرس؛ سردار سید کمال الدین هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری با محوریت عملکرد نوروز ۱۴۰۱ در حضور اصحاب رسانه بیان داشت: بیش از ۸۵ درصد مردم واکسینه شدند و شرایط متفاوتی را در سفرها تجربه کردیم.

وی ادامه داد: رهبری در تمام فرمایشات خود از همه دستگاه هابرای کاهش سوانح رانندگی کمک می خواهند. تکلیف ما ، مدیریت بر ترافیک و تسهیل در ترددها با هدف کاهش سوانح و تصادفات است.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه در نوروز امسال شعار ما قانون مداری، پرهیز از سفر وآرامش در سفر بود، گفت: بیش از ۷۶هزار نفر با ۲۶هزار خودروی سبک و سنگین و ۷۵۰۰پایگاه ثابت و سیار و ۶۴ فروند بالگرد با همکاری پلیس راهور سازمان راهداری هلال احمر ماموریت انجام دادند.

رییس پلیس راهور ناجا گفت:  در مجموع ترددهای بین استانی بیش از ۸۶ میلیون و ۷۱۵هزار تردد را ثبت کردیم . متوسط  روزانه بین استانی بیش از ۴میلیون و ۳۳۵ هزار تردد بوده است. و بیشترین تردد مربوط به ۵ فروردین بود .

این مقام انتظامی اشاره کرد: بیش از ۵۰درصد افزایش تردد بین استانی نسبت به ۱۴۰۰ و بیش از ۲۰درصد افزایش تردد نسبت به سال ۹۸ بدون کرونا داشتیم. از استان های پرتردد، تهران با ۵ و نیم میلیون نفر و بالاترین سفر مربوط به تهرانی ها با ۳۶ درصد بود .کمترین مهمان را استان های ایلام وکهکیلویه و بویراحمد داشت.

سردار هادیانفر اظهار داشت: برای دو میلیون و ۲۰۰هزارنفر برای رانندگانی که پرخطر بودند پیام‌ ارسال شد و برخورد قاطع ما توقیف خودرو بود. بیش از ۳۵ هزار وسیله توقیف شدند. در ۹۶ درصد معابر گره ترافیکی نداشته و در محور قزوین -رشت هیچ گونه توقفی نداشتیم.

وی افزود: امسال از میزان تعداد فقره تصادف ۲۶درصد کاهش و ۸۳۸نفر جانباخته داشتیم.۳۵درصد تصادفات نوروز واژگونی بود که ناشی از عدم کنترل وسیله نقلیه و خواب آلودگی بود.

سردار هادیانفر تاکید کرد: در تصادفات فوتی ۸۶درصد، خودروهای داخلی و ۱۴ درصد خودروهای خارجی که رکورد دار خودروها پژو۴۰۵ و سپس پراید بود.

وی با اشاره به اینکه جدی ترین مسئله ما در سال ۱۴۰۱ این است که بتوانیم همه دستگاه های مسئول را پای کار آورده تا کاهش در تصادف داشته باشیم، افزود: راس آن دولت سیزدهم است. و دوم هدفگذاری منطقی و شدنی و سوم هوشمندسازی پلیس راهور را انجام دهیم.

سردار هادیانفر توضیح داد: تلاش خواهیم کرد تا هرخودرویی که درسال های گذشته در پارکینگ است را تا عید فطر ترخیص کنیم.