شهردار منطقه 20 در مراسم بیست و دومین دوره انتخابات شهردار مدرسه گفت: شما دانش آموزان به عنوان افراد تاثیرگذار با کسب مهارت های لازم می توانید گام های مهم و نتایج مطلوب در زندگی اجتماعی بدست آورید.

به گزارش ساراپرس،  سیدمحمد ناظم رضوی در مراسم انتخاب شهرداران مدارس که روز چهارشنبه ۷ دی ماه در مدرسه دخترانه میرداماد برگزار شد، گفت:آشنائی با حقوق و تکالیف شهروندی و مشارکت اجتماعی از جمله اهداف شاخص طرح شهردار مدرسه است که دانش آموزان را به شهروندانی قانونمند تبدیل می کند.

ناظم رضوی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و همچنین فرارسیدن سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: یکی از وظایف مهم مدارس علاوه بر انتقال دانش، آموزش مفاهیم و مهارت های لازم برای روبروشدن دانش آموزان با مسائل مهم اجتماعی و فرهنگی در جامعه  است.

او با بیان اینکه اجرای این طرح، نوید بخش گام های مثبت در زمینه پرورش نسل جدید است، افزود: تبدیل دانش آموزان به نیروهایی کارآمد برای مشارکت در برنامه های شهری و اجتماعی از اهداف طرح شهردار مدرسه است و مدیریت در این طرح به مانند تمرین مدیریت شهر توسط آینده سازان این مرز و بوم است.

مهدی مالمیر سرپرست معاونت اجتماعی فرهنگی منطقه نیز در این برنامه ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان در زمینه های مرتبط با مسائل ایمنی، ترافیک و حمل و نقل عمومی، زیست محیطی، امور اجتماعی و فرهنگی، ورزشی و تربیت بدنی و همچنین تقویت حس مسئولیت پذیری و روحیه مشارکت جویی نوجوانان در خصوص موضوعات مرتبط با مدیریت شهری را از جمله اهدف این انتخابات شهردار مدرسه عنوان کرد.

مالمیر گفت: طرح شهردار مدرسه با هماهنگی اداره آموزش های شهروندی  پس از برگزاری جلسات هم اندیشی و توجیهی با مسئولین آموزش و پرورش  نواحی شهرری و مدیران و مربیان پرورشی مدارس منتخب از ۴ الی ۱۰ دیماه بصورت مجازی و حضوری در ۲۵ مدرسه دخترانه و پسرانه مقطع متوسطه دور اول و دوم اجرا می شود.

سرپرست معاونت اجتماعی منطقه ادامه داد: بیست و دومین دوره انتخاب شهرداران مدارس با مشارکت بیش از ۷ هزار دانش آموز در ۲۵ مدرسه منتخب این منطقه انجام شد و در نهایت ۲۵ نفر به عنوان شهردار و ۱۵۰ نفر معاونین آنها معرفی شدند.

بیست و دومین دوره طرح شهردار مدرسه با حضور شهردار منطقه ۲۰، رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ ری، نماینده اداره کل آموزش های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران،معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، رئیس روابط عمومی منطقه، شهردار ناحیه ۵ ،معاون امور پرورش اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ری و اعضای هیئت مدیره مدرسه میرداماد برگزار شد.