شهردار منطقه۱۳ از آغاز روند و مراحل بهسازی محیطی بازارچه شهرستانی با همکاری سازمان زیباسازی در ضلع جنوب‌شرقی میدان امام حسین(ع) خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه با بیان اینکه بازارچه شهرستانی یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید منطقه محسوب می‌شود، افزود: این بازارچه که قدمت آن به دهه ۳۰ برمی‌گردد، به دلیل فرسودگی نیازمند رسیدگی بیشتر و بازسازی است که از این‌رو، شهرداری منطقه۱۳ با همکاری سازمان زیباسازی، نوسازی و بازسازی محیطی آنجا را در دستور کار قرار داده‌ است.
او در خصوص اقدامات و سیاست های اجرایی بهسازی محیطی بازارچه شهرستانی افزود:تغییرات و اقدامات در دو بخش مدنظر است که موجب ارتقای امنیت و زیبایی بصری بازار می شود.
او ادامه داد : تغییرات در بخش اول شامل تغییر کف وضع موجود (آسفالت) به کفپوش بتنی به ضخامت ٨ سانتیمتر و اصلاح شیب بندی معابر است.
شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد: بخش دوم اقدام جهت بازپیرایی جداره و همسان سازی تابلو ها، کرکره و ویترین مغازه می باشد که این اقدام شامل حذف زوائد بصری نیز می شود.
شهردار منطقه ۱۳ تقویت حضور پذیری و همه شمول بودن، حفظ، تقویت و معاصر سازی بستر موجود و ارتقای هویت و حس مکان، پیش‌بینی تحقق پذیری طرح در چهارچوب مشارکت مردمی و تامین منابع را از اهداف این طرح برشمرد.
علی احمدی خاطر نشان کرد :بازارچه شهرستانی، فضایی پیاده رو مدار، سرزنده، پویا و دارای مراکز خدماتی کارا جهت خرید شهروندان تهرانی است.
او با بیان اینکه در حال حاضر، هماهنگی لازم با ادارات و سازمان ها جهت حفاری مورد نیاز در محدوده انجام شده است ، یادآور شد: علاوه بر بازدید های میدانی مشترک، جلسات مختلفی با حضور کسبه به منظور پیشبرد هر چه بهتر طرح برگزار شده است .