به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه های متنوع فرهنگی ، مذهبی و آئینی تحت عنوان مهمانی خدا و با هدف تقویت فضای معنوی جامعه برگزار می شود.

به گزارش ساراپرس؛ کاظم داودی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مدیریت شهری منطقه در راستای مأموریت ها و وظایف فرهنگی خود و همچنین بر اساس نیاز شهروندان، اجرای برنامه های متنوعی را در قالب ۲۵ عنوان برنامه درماه مبارک رمضان با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ پایگاه های بسیج، مساجد، سرای محلات و.. با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: پیش از شروع ماه مبارک رمضان، رسیدگی به ایمنی مساجد و همچنین هماهنگی لازم برای غبارروبی، عطرافشانی، تعمیرات ضروری، مناسب سازی معابر منتهی به مساجد صورت گرفته است.
وی افزود: ایجاد و توسعه بستر مناسب جهت بهره مندی هرچه بیشتر شهروندان از فضایل ماه مبارک رمضان، توسعه و ترویج سبک زندگی و معارف دینی فراگیری تقویت فضای معنوی در شهر با تأکید بر انس با قرآن، مسجد و شعائر اسلامی ، افزایش حس همدردی و توجه ویژه به افراد کم برخوردار، و نکوداشت آیین های اسلامی و ایرانی با مشارکت حداکثری شهروندان از جمله اهداف برگزاری ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان به شمار می رود.
معاون شهردار منطقه دو به برگزاری جشن روزه اولی ها اشاره کردو افزود:طرح بهارلبخند بااجرای کاروان سیار در محلات کم برخوردارمنطقه، و جشن کریم لبخند به مناسبت ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و اطعام کریمانه، تورهای زیارتی و بازدید از اماکن مذهبی و بقاء متبرکه، تهیه و انتشار محتوای آموزشی ویزه ماه مبارک رمضان وتلاوت و جزءخوانی قرآن کریم در مساجد سطح منطقه اجرا می شود.
وی افزود: جشنواره تفریحی ورزشی های “برمدار ورزش” ، برپایی برگزاری برنامه” هزار ذکرهزارگام” ویزه شب های قدر، ویژه برنامه ” از بام تا شام” با برپایی ایستگاه ورزش شهروندی صبحگاهی و عصرگاهی، برگزاری کارگاه آموزشی مجازی تغذیه در ماه مبارک رمضان واخلاق در ورزش درقالب “دانش و ورزش” از جمله برنامه‌های ورزشی در این ایام است.