مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از برنامه‌ریزی برای برگزاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌صورت بین‌المللی خبر داد.  

به گزارش شبکه خبری ساراپرس، ویدا توحدی مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در حاشیه بازدید وزیر فرهنگ سوریه از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران با اعلام این خبر گفت: ‌امسال پس از شش دوره برگزاری جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، به پیشنهاد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصمیم گرفته شده، هفتمین دوره جشنواره به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

توحدی افزود: با توجه به رشته‌های مشترک صنایع‌دستی بین ایران و‌ سوریه مثل سرامیک، ملیله و گلیم از وزیر فرهنگ سوریه برای حضور هنرمندان سوری در جشنواره فجر صنایع‌دستی دعوت به‌عمل آمد که با استقبال روبه‌رو شد.
او ادامه داد:‌ در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی موضوع کشورهای هدف برای مشارکت در جشنواره مطرح و از طریق سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی اطلاع‌رسانی می‌شود.
مدیر کل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تصریح کرد: اقدامات و مکاتبات لازم برای حضور هنرمندان دیگر کشورها از طریق شورای جهانی صنایع‌دستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه در حال انجام است و امیدواریم شاهد جشنواره‌ای غنی و پربار باشیم.