مدیر موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) فارس تحت اشراف نماینده معظم ولی فقیه در استان گفت: سلسله درس گفتارهای تخصصی عاشورا (2) در ماه های محرم و صفر برگزار می شود.

به گزارش ساراپرس؛ مدیر موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) فارس تحت اشراف نماینده معظم ولی فقیه در استان گفت: سلسله درس گفتارهای تخصصی عاشورا (۲) در ماه های محرم و صفر برگزار می شود.

حجت الاسلام خوش رنگ مدیر مؤسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) فارس با اشاره به تنوع مباحث دوره سلسله درس گفتارهای تخصصی عاشورا، اظهار کرد: این جلسات برای عموم علاقه مندان به مباحث علمی و تخصصی مربوط به واقعۀ کربلا و زندگی امام حسین (ع) برگزار می شود و شرکت در آن به صورت مجازی و رایگان است و در پایان به پذیرفته شدگان در آزمون پایانی، گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.
وی حضور ۲۷ استاد کشوری صاحب نظر و مولف اثر در زمینه عاشورا پژوهی در این دوره را اتفاقی کم نظیر توصیف کرد و افزود از جمله این اساتید می توان به استاد آیت الله محمد عندلیب همدانی، استاد آیت الله محمد جواد طبسی، استاد جواد محدثی، استاد محمد علی مجاهدی، استاد حجت الاسلام علی اکبر ذاکری و دکتر غلامحسین محرّمی، دکتر سعید طاووسی مسرور، حجت الاسلام مصطفی صادقی کاشانی اشاره کرد.

خوش رنگ، بررسی سیره امام حسین (ع) و ابعاد مختلف جریان عاشورا، بررسی مقاتل مختلف، تحریفات عاشورا، احکام عزاداری و شخصیت شناسی امام حسین (ع) را از سرفصل های مهم این دوره اعلام کرد.

علاقه مندان برای اطلاع از زمان برگزاری و شرکت در این سلسله جلسات می توانند به سایت موسسه آموزش عالی حوزوی امام خمینی(ره) به آدرس سایت موسسه «www.ieks.org» و یا به آدرس کانال موسیه در پیامرسان ایتا «https://eitaa.com/emamkhomeini_shiraz» موسسه