شهرداری منطقه2 به مناسبت روز جهانی قدس با برپایی پردیس فرهنگی مقاومت میزبان شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس است.

به گزارش ساراپرس؛ مهدی صالحی، شهردارمنطقه ۲ در تشریح برنامه های روز قدس گفت: مدیریت شهری منطقه با هدف پاسداشت روز جهانی قدس با برپایی پردیس اجتماعی و فرهنگی مقاومت تمهیدات لازم برای میزبانی ازشرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس را پیش بینی کرده است .
وی افزود: به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه پردیس مقاومت باشعار “القدس هی المحور” در ۱۱غرفه ، محدوده شرق به غرب خیابان انقلاب اسلامی نبش خیابان قدس برپا می شود.
صالحی گفت: غرفه کودکان مکتب عشق، ایستگاه ورزش و تفریحات ،ایستگاه ویژه بانوان و نمایشگاه عکس دختران روز اولی ها و تصاویری از نمادهای مقاومت فلسطین و کودکان، غرفه میزخدمت و…. از جمله ایستگاه های پردیس مقاومت است که خدمات فرهنگی- هنری، معنوی، ورزشی، آموزش های شهروندی و سلامت محورارائه می شود.
وی بابیان اینکه استفاده از ظرفیت و مشارکت حداکثری مساجد، پایگاه های بسیج وگروه های خودجوش مردمی از رویکردهای مورد توجه در در برنامه های روز قدس است، گفت: برگزاری نمایشگاه هنری تابلوی مقاومت درقالب آثارعکس، نقاشی، کاریکاتور، خطاطی، پوستر و هنرهای تصویری در مساجد، برگزاری شب های شعر در قالب ادبیات مقاومت درسرای محلات، تولید محتوا با موضوع قدس، مقاومت، انتفاضه و انتشار در فضای مجازی ، برپایی مسابقه کتابخوانی و…از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که در سطح محلات برگزار می شود.
شهردارمنطقه ۲ درپایان افزود: نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، بسط و گسترش فرهنگ مقاومت، انتفاضه و قدس شریف در افکار ملل مسلمان از جمله اهداف و رویکرد برنامه های روز قدس است.