شهردار منطقه۱۳ از برپایی موکب "زندگی حسینی" به مناسبت دهه دوم ماه محرم، ایام صفر و اربعین در فلکه دوم نیروی هوایی خبر داد و گفت: این موکب از ۲۳ مرداد ماه تا اربعین حسینی پذیرای عزاداران حسینی است.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه گفت : محرم و صفر موسم یادآوری قیام حسینی است که در آن تجلی اصول دین خدا صورت پذیرفته است؛ لذا بازخوانی آن عامل مهمی برای زنده نگه داشتن و حیات مستمر اسلام می‌شود.
او به برنامه های فرهنگی منطقه در این ایام اشاره کرد و افزود: اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با همکاری اداره کل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اداره‌ اجتماعی و فرهنگی ناحیه ۲ منطقه ۱۳ و سرای محلات این منطقه، ویژه برنامه هایی از قبیل: تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی، دمام زنی و چاوشی خوانی، چارپایه خوانی، تعزیه خوانی و مداحی با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارت را اجرایی می کند.
وی در خصوص برپایی موکب فرهنگی منطقه۱۳ در فلکه دوم نیروی هوایی افزود: این موکب، از تاریخ ۲۳ مرداد ماه لغایت ۲۶ شهریور ماه مصادف با اربعین حسینی میزبان شهروندان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت است.
شهردار منطقه۱۳ ادامه داد : علاوه بر اجرای ویژه های فرهنگی ،در این موکب، ایستگاه پذیرایی و نذورات استقرار یافته و آماده ارائه خدمات به شهروندان و عزاداران حسینی است.