همزمان با پنجمین روز از ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مراسم سوگواره عاشورایی هنرمندان، امروز با حضور جمع کثیری از اصحاب فرهنگ هنر و رسانه در ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛در این سوگواره عاشورایی که با حضور وزیر فرهنگ و  استقبال بی نظیر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه ظهر امروز در حیاط این وزارتخانه برگزار شد، جمع کثیری از محبین آل الله و عاشقان اباعبدالله حسین (ع) با زبان هنر به سوگواری پرداختند.

بنا بر این گزارش، در آغاز  این برنامه که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله چند تن از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مرشد محمد احدی، پیشکسوت نقالی و پرده‌خوانی به اجرای برنامه پرداخت.

پیش از آغاز برنامه ها نیز گروه تعزیه خوانان ۷۲ تن به اجرای تعزیه شهادت حضرت علی اصغر پرداختند.

سخنرانی مذهبی توسط حجت‌الاسلام‌ و المسلمین شیخ علی سعیدیان، و رونمایی از اثر بدیع نقاشی-خط با نگارش وصیت نامه امام حسین (ع) اثر از هنرمند نقاشی خط خسرو روشن بخش دیگری از این سوگواره بود.

همچنین اجرای برنامه سوگ محرم توسط گروه دمام و سنج  اهل بیت از دیگر برنامه های این سوگواره بود.

اجرای مداحی توسط ذاکر اهل بیت استاد مصطفی خرسندی پایان بخش این سوگواره بود.

گفتنی است در این سوگواره که با مشارکت صندوق اعتباری هنر، موسسه هنرمندان پیشکسوت و بخش های مختلف ستادی این وزارتخانه برگزار شد، علاوه بر حضور نزدیک به ۴۰۰ نفر از هنرمندان برگزیده ۴ شهرستان استان تهران، چهره های پیشکسوت هنری هچون داریوش ارجمند، اسماعیل خلج،  آتش تقی پور و عنایت بخشی در کنار هنرمندان حوزه های مختلف و اهالی رسانه حضور پیدا کرده بودند.