شهردار منطقه۱۳ از برپایی تور دوچرخه سواری در مسیر ویژه دوچرخه سواری شهید دوران توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه۱۳ خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمدهادی علی‌احمدی، شهردار منطقه۱۳ با اشاره به ایجاد بسترهای مناسب برای دوچرخه سواری در منطقه۱۳ گفت: به منظور فرهنگ سازی استفاده از وسایل نقلیه پاک و ترغیب شهروندان به استفاده از آن، پس از بهره برداری از مسیر دوچرخه شهید دوران، معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه ۱۳ از تیم های دوچرخه سواری برای تردد در طولانی ترین مسیر دوچرخه شرق تهران دعوت کرد.

او افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی واحد آموزش ترافیک منطقه۱۳، تور های دوچرخه سواری هر هفته در مسیر دوچرخه سواری شهید دوران از مترو شهیدکلاهدوز ابتدای مسیر دوچرخه سواری شهید دوران تا بوستان جنگلی سرخه‌حصار برگزار می شود.
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: علاقه‌مندان به دوچرخه سواری می توانند، صبح های یکشنبه هر هفته با حضور در محدوده مذکور به جمع دوچرخه سواران ورزشکار بپیوندند.
محمد هادی علی‌احمدی تصریح کرد: با توجه به رشد روز افزون شهر نشینی، جمعیت شهری و به تبع آن رشد تردد با وسایل نقلیه موتوری، برای رفع مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا برنامه ها و طرح های متنوعی اجرا می شود که یکی از این برنامه ها، توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور از جمله پیاده روی و دوچرخه سواری است که در این راستا، مسیر دوچرخه سواری شهید دوران در منطقه ۱۳ آماده میزبانی از گروه های دوچرخه سواری و علاقمندان به این ورزش است.
شهردار منطقه۱۳ یادآور شد: در نخستین دور این تور دوچرخه سواری، گروه دوچرخه سواری سفیران ترافیک با همراهی پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه۱۳ این مسیر را رکاب زدند و در پایان برنامه، به قید قرعه جوایزی به ورزشکاران اهدا شد.