رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران در پایتخت بیان داشت: در این طرح انواع تخلفات موتورسیکلت سواران از جمله موتورسیکلت سوارانی که اقدام به پوشاندن پلاک وسیله نقلیه خود می کنند برخورد خواهد شد.

به گزارش ساراپرس، سردار “حسین رحیمی” با تاکید بر اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران در پایتخت، بیان داشت: طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران به طور مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.
وی افزود: متاسفانه با توجه به حجم بالای وجود و تردد موتورسیکلت در سطح معابر علیرغم تلاش های صورت گرفته شاهد برخی تخلفات ترافیکی از جمله عبور از چراغ قرمز، حرکت در پیاده رو و… هستیم که بطور جد با این تخلفات برخورد خواهد شد.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه با توجه به قدرت مانور بالای موتورسیکلت این وسیله غالبا از سوی سارقان مورد استفاده قرار می گیرد، عنوان داشت: پوشاندن پلاک وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت تخلف محسوب می شود و بطور جدی با این مساله برخورد خواهد شد.
وی افزود: پوشاندن پلاک موتورسیکلت با تلق یا به هر وسیله و روش دیگری تخلف محسوب می شود و با متخلفان بطور جد برخورد می شود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه تردد موتورسیکلت های بالای ۲۰۰ سی سی ممنوع و درصورت مشاهده توقیف خواهند شد، عنوان داشت: دربحث ساماندهی موتورسیکلت سواران تاکنون طرح های سلبی و ایجابی بسیاری انجام گرفته است که همه این طرح ها براساس مطالبات مردمی و ساماندهی به شد آمدی این وسیله نقلیه و روان سازی ترافک شهر است.
سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه دربرخی موارد مشاهده می شود برخی بانوان ترک نشین موتورسیکلت ها و سرنشینان خودروها فاقد حجاب و پوشش لازم و مناسب هستند، عنوان داشت: لازم است که شهروندان گرانقدرمان دقت لازم را درخصوص رعایت شئونات اسلامی داشته باشند.
وی افزود: پلیس در راستای مطالبات مردمی با مصادیق بدحجابی و بدپوششی برخورد خواهد کرد و این موضوع بطور جدی در دستور کار پلیس قرار دارد.
فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: به صورت هدفمند طرح دستگیری سارقان تابلوهای راهنمایی و رانندگی در دستور کار پلیس های پیشگیری و راهور وجود دارد و در این زمنیه باندهایی دستگیر شده اند که غالبا پیمانکارانی بوده اند که در این حوزه فعالیت داشته اند.