اولین همایش زکات شهرستان رباط کریم در سال 1401 با حضور مدیرکل کمیته امداد استان تهران و مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد در سالن همایش همایش های آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ امروز چهارشنبه پانزدهم تیرماه همایش زکات شهرستان رباط کریم با حضور سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، حجت الاسلام محمد طه مهری، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد و جمع دیگری از مدیران و مسئولان استانی و اعضای شورای زکات شهرستان رباط کریم در محل سالن همایش های آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

سیدابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولان با حضور در این مراسم،گفت:با بیان اینکه تلاش های مبلغین، عاملان زکات بخشداران، کشاورزان در راستای ارتقاء فرهنگ پرداخت زکات تلاش می کنند، گفت: شهرستان رباط کریم در طی چند سال گذشته تاکنون رتبه نخست جمع آوری زکات را در سطح استان دارد.
وی افزود: در همین راستا توسعه و فرهنگ اعتمادسازی در الویت دبیرخانه شورای زکات استان تهران است.
پرپنچی با بیان اینکه کمک های خیّران تأثیر بسزایی در خدمت رسانی به جامعه هدف تحت حمایت دارد،بیان کرد: حدود ۹۰ هزار حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین با این نهاد در سطح استان تهران همکاری دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه در آستانه عید سعید قربان قرار داریم با بیان اینکه سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم به مناسبت دهه امامت و عیدغدیر میان نیازمندان در سطح استان تهران توزیع شد،افزود: حدود هزار مرکز نیکوکاری با مجوز کمیته امداد استان تهران در خدمات رسانی به نیازمندان در سطح استان فعالیت می کنند.
وی به جمع آوری نذورات مردم به مناسبت دهه امامت و ولایت تأکید کرد و گفت: سال گذشته با همکاری مراکز نیکوکاری یک میلیون و ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و میان نیازمندان در سطح استان توزیع شد.
پرپنچی ادامه داد: هم اکنون حدود هزار مرکز نیکوکاری نسبت به خدمت رسانی به نیازمندان و با شعار کار مردم برای مردم فعالیت می کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران،بیان کرد: خدمات رسانی به جامعه هدف تحت حمایت تنها امور معیشتی نیست و این نهاد در جهت توانمندسازی جامعه هدف به منظور کار باثبات و درآمد پایدار تلاش میکند.توانمندسازی اصل کار این نهاد است و انتظار می رود مسئولان شهرستان در حمایت از توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت این نهاد را یاری رسانند.
وی با بیان اینکه فرهنگ سازی در بحث پرداخت زکات در بین لایه های مختلف جامعه تأثیر گذار است، خاطرنشان کرد: آموزش  و پرورش در راستای توسعه فرهنگ پرداخت زکات در میان دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد.
بنابراین گزارش ؛در پایان این مراسم از   امام جمعه ، فرماندار، مؤدیان و عاملان جمع آوری زکات، رئیس کمیته امداد شهرستان ربط کریم و جمع دیگری از مسئولان فعال در این حوزه با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.