همزمان با برنامه های هفته کارآفرینی و آموزش مهارت های فنی و حرفه ای، اولین نشست هم اندیشی نمایندگان شرکت های دانش بنیان،نوآور و خلاق شهر تهران برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ احمد احمدی صدر مدیر عامل این سازمان با ذکر این مطلب افزود :این نشست در راستای فعالیت های معاونت توانمندسازی و کارآفرینی به عنوان تنها متولی امر کسب وکار و کارآفرینی در مدیریت شهری ، ترویج و توسعه مشاغل شهری و ارتقا زیست بوم کارآفرینی در کلان شهر تهران و ۱۹ کلان شهر کشور با حضور نخبگان و نمایندگان شرکت های دانش بنیان خانه های خلاق حوزه اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.

وی با تاکید بر تحقق شعارسال “تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” رویکرد اصلی در روند فعالیت های کارآفرینی در سطح شهر تهران به عنوان الگوی سایر کلان شهرهای کشور افزود : باید قبول کنیم که در چه بازاری فعالیت می نماییم اما این امر نباید سبب توجیه خرید محصولات خارجی شود آنگونه که تولیدات و محصولات مجموعه ها و شرکت های دانش بنیان و خلاق به حاشیه رانده شوند و با عدم وود بازار مناسب مواجه گردند. توجه به تولید ملی امری است که اول همه نهادهای دولتی و در ثانی احاد مردم باید به ان توجه کنند ‌.

احمدی صدر اذعان داشت:مراکز تسهیل و توسعه کسب و کار و کارآفرینی مهمترین گام در احصاء نیازها ی این گونه شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان است که در بحث کارآفرینی چه بصورت کلان برای جامعه و چه بصورت مشاغل خانگی گام نهاده اند تا در چارچوب این مراکز ، علاوه بر بهره مندی از شبکه بزرگ کارآفرینان سرتاسر کشور ،به ارائه و معرفی محصولات و روند فعالیت خود به سایر سازمان ها و‌مجموعه های نیازمند به خدمات مشابه آنها بهره گیرند.

رییس کمیته توانمندسازی و کارآفرینی کلانشهر های کشور در پایان خاطرنشان کرد که شهرداری تهران نه بعنوان متولی امر کارآفرینی ،بلکه بعنوان تسهیلگر و یاری دهنده فعالان عرصه اجتماعی و کارآفرینی،موجب رشد مشارکت های اجتماعی ، توسعه و شکوفایی این گونه مجموعه ها و شکوفایی و خدمات رسانی بیش از پیش به شهروندان جامعه در قالب ترویج مشارکت های اجتماعی خواهد شد.