اولین نشست مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه آب به ریاست احمدی صدر دبیر ستاد راهبری و رئیس دبیرخانه مسئولیت سازمانی شهر تهران ، معاون عمرانی فرمانداری تهران ، معاون‌ پیشگیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مدیرکل روابط عمومی و معاونین آبفای استان تهران و جمعی از مدیران و کارشناسان ارشد سازمان ها و‌شرکت های تابعه شهرداری تهران در سالن فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ، دبیر ستاد راهبری و رئیس دبیرخانه مسئولیت اجتماعی سازمانی شهر تهران با بیان این خبر افزود :این نشست اولین نشست پویش و اقدام عملی شهر تهران پس از سالها، در قالب مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی با موضوع بحران کم آبی شهر تهران بوده است که بعد از برگزاری چندین جلسه کارشناسی با شرکت آبفای تهران، اولین جلسه هماهنگی آن در فالب تشکیل پویش آب تهران برگزار شده است

احمدی صدر تشریح کرد : در طی این دو سال اخیر خشکسالی شهر تهران را طی می کنیم ، شاهد فرونشست های زمین در اقصا نقاط شهر تهران به دلیل استفاده بی رویه از آب های زیرزمینی به منظور تامین آب شرب هستیم. با توجه به اینکه در تهران مسئله جمعیت ، مهاجرت و رجوع بسیار زیاد هموطنان به کلان شهر تهران است، ما قطعا باید به مسئله آب و بحران ابی بصورت ویژه بپردازیم.واقعیتی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که به مساله آب و حیاتی بودن آن و مساله حکمرانی آب توجه نمی شود . توجهی از جنس پرداختن به واقعیت های مساله اب و کم ابی و مدیریت صحیح اب در کشور .‌ و پرداختن به مسئله حکمرانی آب است . و توجه ویژه به اینکه بزرگترین بحران جهانی میتواند با عدم توجه و مدیریت صخیح منابع ابی و عدم اصلاح الگوی مصرف ، بحران جدی اب باشد .
وی با اشاره به بازخورد مسائل پیچیده کلانشهر تهران در تمام کشور ادامه داد: این معضلات فقط با نگاه حاکمیتی و ورود دستگاه ها حل نمی شود.ما به جای این که مشکلات کشور و شهر تهران را فقط به‌صورت نهادی و حاکمیتی اداره کنیم ، باید از ظرفیت‌های مردمی ،سمن ها و مجموعه های مختلفی که می تواند در حوزه اجتماعی ورود نمایند حمایت کنیم و نقش حامی و پشتیبان و تسهیل گر داشته باشیم، در این صورت می توانیم شاهد رشد و ریشه دواندن این نهال تنومند مردمی و رفع مشکلات کلان شهرتهران باشیم .
دبیر ستاد راهبری مسئولیت پذیری اجتماعی شهر تهران افزود : در این نشست مقرر شد شرکت آبفای تهران اطلاعات آنلاین خود را در تمامی مباحث مربوط به سطح آب ها، آب موجود در سد ها ، سفره های زیرزمینی و تمامی اطلاعات نرم‌افزاری را در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار داده تا در شرایط اضطراری شهر تهران رصد و این اطلاعات میسر باشد.همپنین با توجه به حساسیت موضوع،کارگروه آب و زمین ذیل کمیته محیط زیست، نگهداشت شهر و انرژی، نیز در دبیرخانه مسئولیت اجتماعی راه اندازی شده است.
احمدی صدر در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری تهران نسبت به اجرای مسئولیت پذیری خود در حوزه حفظ محیط زیست گام برداشته و برای حمایت از بخش های دولتی فعال در حوزه شهری از تمامی نخبگان، گروه ها و سمن ها در اجرا و پیشبرد این طرح‌دعوت می نماید.