معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پليس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیکی دومین روز فروردین ماه را اعلام کرد.

به گزارش ساراپرس، سرهنگ احسان مومنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص وضعیت ترافیکی دومین روز فروردین ماه سال جدید گفت: با رصدی که از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراههای پایتخت در صبح چهارشنبه ۲ فروردین ماه صورت پذیرفت ، شاهد خلوتی معابر در سطح معابر شهر تهران هستیم.

وی افزود : اما با توجه به بارش نزولات آسمانی و آبگرفتگی در برخی از نقاط مخصوصا بزرگراه آزادگان محدوده بزرگراه آیت‌الله سعیدی شاهد اندکی بار ترافیکی هستیم که توسط پلیس مدیریت می‌شود و از شهروندان خواهشمندیم با توجه به لغزندگی معابر با سرعت مطمئنه تردد نمایند و از هر گونه حرکات مخاطره آمیز، سرعت و سبقت غیرمجاز و… خوددارای کنند. قابل ذکر است در ساعات ابتدایی دومین روز بهار در سایر نقاط شهر رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد هستیم.

سرهنگ مومنی بیان داشت : برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران ، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین است پس با رعایت قانون ، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی و خلوت تردد نمایند.

وی همچنین گفت : تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت ها و سبقت ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

وی گفت : رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و می بایست با سرعت مجاز و حتی کمتر از آن تردد نمایند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خودرا به موقع متوقف و از برخورد پرهیز نماید.