اسدی ادامه داد : تدابیری را برای نظم و امنیت هیئات و دسته های عزاداری پیش بینی کرده ایم. اهالی اسلامشهر مردمی انقلابی و پای کار نظام هستند.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ سازمان اوقاف و امور خیریه با مشارکت اداره تبلیعات اسلامی و نیز معاونت اجتماعی، سیاسی و انتظامی شهرستان اسلامشهر به منظور حمایت های مادی و معنوی از هیئات عزاداری حسینی در ایام دهه محرم مجموعه‌ ای کمک های نقدی و جنسی جهت هر چه باشکوه تر برگزارکردن مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان کربلارا در قالب وجوهات معینی در نمایشگاه شمیم حسینی تقدیم رؤسای هیئات و دسته جات شهرستان اسلامشهر نمودند.

این گزارش حاکی است در این مراسم حجت الاسلام سید حسین مطهری سرپرست اداره اوقاف، حجت الاسلام علی تولایی رییس اداره تبلیعات اسلامی، امین اسدی معاون سیاسی، انتظامی، اجتماعی فرمانداری شهرستان اسلامشهر به همراه رؤسای هئیت های مذهبی و عزاداری شهرستان اسلامشهر نیز حضور داشتند.

نمایشگاه شمیم حسینی جهت زنده کردن فضای پرشور و گداز عزاداری و مدیحه سرایی در رسای شهدای قیام کربلا و اصحاب و یاران باوفای امام حسین(ع) که در جنب این برنامه که در معرض دید علاقه مندان به فرهنگ فضای عاشورای حسینی قرارگرفت.

گفتنی است مراسم  شمیم حسینی در محل نمایشگاه آستان امامزاده عقیل (ع) اسلامشهر برگزار گردید.

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام سید حسین مطهری سرپرست اداره اوقاف شهرستان اسلامشهر با اشاره به طرح شمیم حسینی، بیان داشت: از منابع درآمدی موقوفات به هر هیئتی که توسط سازمان تبلیغات و سازمان اوقاف معرفی گردد، مبلغ ۳میلیون تومان حواله به جهت تهیه ارزاق نذری داده می شود. با ور ود معاون سیاسی، انتظامی، اجتماعی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، سهمیه پرداخت این حواله را از ۲۰۰ هئیت به ۳۰۰هئیت افزایش دادیم.

در گوشه ای دیگر از این مراسم حجت الاسلام علی تولایی رییس اداره تبلیعات اسلامی اسلامشهر گفت: یکی از وظایفی را که اداره تبلیغات اسلامی برعهده دارد، حمایت از فعالیت های مذهبی است. در این راستا باتوجه به‌ شرایط اقتصادی ، از نهادهای مختلف تقاضای کمک کرده و حواله ۳ میلیون تومانی را برای تهیه نذری عزاداران پرداخت کردیم.

وی در تبیین اینکه عملکرد هیات ها و مداحان دستخوش برخی از شعارزدگی ها شده، مسئولین سازمان تبلیغات جهت برخورد با این بدعت گذاری ها و مطالب مغایر با راه و سنت اهداف ائمه معصومین(ع) چه تدبیری اندیشیده اند، بیان داشت: برنامه های آموزشی را برای مداحان و هیات مذهبی داشتیم و به بررسی آسیب ها و راهکارهای آن پرداخته شد.

در بخشی دیگر امین اسدی معاون سیاسی، انتظامی، اجتماعی فرمانداری شهرستان اسلامشهر ادامه داد : تدابیری را برای نظم و امنیت هیئات و دسته های عزاداری پیش بینی کرده ایم. اهالی اسلامشهر مردمی انقلابی و پای کار نظام هستند.