انس با قرآن انسان را بیدار می کند. چقدر خدواند در قرآن حتی پیامبرش را امر به تلاوت قرآن می کند. تکلیف ما انسان ها مشخص است که چقدر باید نسبت به قرآن توجه داشته باشیم. اگر می خواهیم دل ما نورانی بشود و اخلاق و رفتار ما درست و خداپسند شود راهی جزء مانوس شدن با معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام نداریم.

به گزارش ساراپرس؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در جلسه انس با قرآن ستاد سازمان عقیدتی سیاسی، بیان داشت: تلاش کنیم و از خدا بخواهیم که توفیق درک فیوضات و برکات باقیمانده این ماه را به همه ما عنایت کند.

وی ادامه داد: ماه رمضان ماه تلاش معنوی و عبادی بندگان است و پایان این ماه هم که خداوند با قرار دادن عید فطر به ما جائزه می دهد. روزه داری و امساک از شراب و طعام کمترین حد روزه داری است. سطح بالای روزه داری این است که تمام اعضا و جوارح انسان با پرهیز از معاصی روزه دار باشد. چشم و گوش و زبان انسان هم روزه باشد.

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به اینکه تلاش کنیم این حالت معنوی را تا ماه رمضان سال بعد حفظ کنیم، گفت: از شئون مهمانی خدا قرآن و دعا است، یعنی با انس با قرآن و دعا به مهمانی خدا باید رفت و الا ضیافت الهی معنا نخواهد داشت. خوشا به حال کسانی که به تعبیر آقا امیرالمومنین علی علیه السلام که زاهدین در دنیا و راغبین به آخرت است و درک کردند که سرای آخرت بهتر و ماندگارتر و جاودانه است.

وی با بیان اینکه تجارت پرسود یعنی همین که انسان از دنیا و مافیها برای توشه آخرتش بهره گیرد، ادامه داد: انس با قرآن انسان را بیدار می کند. چقدر خدواند در قرآن حتی پیامبرش را امر به تلاوت قرآن می کند. تکلیف ما انسان ها مشخص است که چقدر باید نسبت به قرآن توجه داشته باشیم. اگر می خواهیم دل ما نورانی بشود و اخلاق و رفتار ما درست و خداپسند شود راهی جزء مانوس شدن با معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام نداریم.