مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اعلام روش‌های پرداخت زکات فطریه به این نهاد گفت: با همکاری شورای زکات استان، 2 هزار و 100 پایگاه در سراسر استان آماده دریافت زکات فطریه شهروندان هستند.

به گزارش ساراپرس، سیدابوالفضل پرپنچی ، مدیرکل کمیته امداد استان تهران و دبیر شورای زکات استان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم دیندار استان تهران و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، افزود: پایگاه‌های کمیته امداد در مصلی‌ها و مراکز برگزاری نماز عید فطر و همچنین معابر و میادین مرکزی شهرها به منظور جمع‌‌آوری فطریه، از شب عید فطر مستقر هستند.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ پایگاه در سراسر استان تهران فطریه و کفارات مردم دیندار استان تهران را جمع آوری می کنند که از این تعداد ۷۰۹ پایگاه ویژه کمیته امداد ، ۹۲۰ پایگاه برای سایر سازمان و ۴۷۰ پایگاه برای مراکز نیکوکاری است.

پرپنچی خاطرنشان کرد: در کنار روش‌های حضوری، با هدف تسهیل در پرداخت زکات فطریه، روش‌های غیر حضوری نیز پیش‌بینی شده و شهرودان می‌توانند از طریق کد دستوری #۵*۰۲۱*۸۸۷۷* و QR کد نصب شده بر صندوق های کمیته امداد پایگاه های سطح استان تهران، زکات خود را واریز کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، اضافه کرد: همچنین امکان پرداخت زکات فطریه از طریق شماره‌گیری تلفن ثابت ۷۳۵۵- ۰۲۱ و درج عدد ۱۵ فراهم شده است.

وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند از طریق شماره کارت‌های زیل زکات خود را در هر یک از موارد مورد نظر پرداخت کنند:

زکات فطریه عام: ۹۴۶۰-۵۰۰۵-۹۹۷۹-۶۰۳۷
زکات فطریه سادات: ۷۷۳۷-۵۰۰۶-۹۹۷۹-۶۰۳۷
کفاره غیر عمد: ۶۰۰۱-۵۰۰۷-۹۹۷۹-۶۰۳۷
کفاره عمد: ۴۲۷۸-۵۰۰۸-۹۹۷۹-۶۰۳۷