شهردار منطقه ۱۳ از شناسایی محل های حادثه خیز ، اماکن حساس و خطر آفرین و انجام اقدامات کنترلی و نظارتی برای جلوگیری از بروز حوادث در این نقاط با همکاری سازمان آتشنشانی و نیروی انتظامی با توجه به فرارسیدن سه شنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای کاهش آسیب های ناشی از فعالیت های خطرناک در سه شنبه آخر سال گفت : پیرو دستور العمل ابلاغی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، ستاد مدیریت بحران منطقه۱۳ ، هماهنگی لازم را در زمینه پیشگیری ، آمادگی و مقابله با حوادث و آسیب های احتمالی به عمل آورد.
او به برگزاری جلسه هماهنگی حفظ ایمنی سه شنبه آخر سال با حضور نهاد های عضو ستاد مدیریت بحران اشاره کرد و افزود : نقاط خطر آفرین و حادثه خیز شناسایی شده و تیم های عملیاتی اطفا حریق ، اورژانس و ادوات و تجهیزات منطقه در این نقاط مستقر شده و کلیه تجهیزات امدادی پایگاه های پشتیبانی ستاد برای استفاده در ماموریت احتمالی آماده سازی شده است.
به گفته محمد هادی علی احمدی ، اطلاع رسانی ها و ارائه آموزش های لازم از طریق بستر های موجود ، روابط عمومی، فضای مجازی و ارسال پیامک پیرامون سه شنبه آخر سال انجام شده و بنر ، پلاکارد و بروشور در محل های پر تردد با مشارکت اداره زیباسازی در معرض دید عموم قرار گرفت.
او ، برگزاری کلاس های آموزشی نظری و عملی با موضوع مخاطرات مواد محترقه ، اصول و مبانی اطفا حریق و تامین ایمنی در چهارشنبه سوری با همکاری معاونت اجتماعی و فرهنگی و مسئولان خانه های دوام و ایمنی محلات در مدارس ، مساجد، بوستان ها و سرای محلات از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مراسم سنتی سه شنبه آخر سال برشمرد.
شهردار منطقه اضافه کرد : هماهنگی جهت جمع آوری کلیه زباله ها و وسایل اضافی ، قطعات بریده شده درختان، شاخه های خشک شده، لاستیک های کهنه و فرسوده، کلیه مخازن پلاستیکی قابل اشتعال و خودرو های اسقاطی و.. که امکان سوختن و تشدید حوادث را به دنبال دارند ، قبل از برگزاری مراسم با بهره گیری از توان و امکانات در اختیار منطقه جمع آوری می شود.
همچنین به گفته مسعود حیدری نکو، مشاور شهردار و سرپرست ستاد مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، امروز ، ضمن تشکیل جلسه و ارتباط مستمر با مرکز عملیات اضطراری شهر تهران تا زمان اعلام پایان عملیات ، گزارش خسارات ، تلفات و اقدامات انجام شده در طول مراسم ، بررسی و مدیریت می شود.