معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران از آمادگی 230 دانش آموز تحت حمایت برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛حسین زمانیان با بیان اینکه طرح سطح سنجی و آمادگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی با معدل خیلی خوب از اول بهمن ماه ۱۴۰۰ در این نهاد اجرایی شد، گفت:در همین راستا با همکاری مؤسسه آموزشی باور و ستاد مرکزی کمیته امداد سطح سنجی برای ۴۷۰ دانش آموز تحت حمایت به منظور شرکت در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ برگزار شد.

وی افزود: در همین جهت پس از سطح سنجی های انجام شده ۲۳۰ دانش آموز انتخاب  و  ۳۲ کارگاه آموزشی از ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری و غیرحضوری (آنلاین) برای این تعداد دانش آموز پایه ششم برگزار شد.

زمانیان ادامه داد: در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۱۰ دانش آموز در این آزمون ثبت نام کردند و دو کارگاه برای شرکت کنندگان در این آزمون به صورت جداگانه برگزار شد؛  ۲۶ خرداد ماه آزمون دانش آموزان مستعد برگزار خواهد شد.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اهداف اجرای این برنامه،گفت: آشنایی با آزمون مدارس تیزهوشان و راه های مطالعه مؤثر به همراه کارگاه خلاقیت،تقویت انگیزه و اعتماد به نفس دانش آموزان برای شرکت در آزمون تیزهوشان،وضعیت آموزشی مدارس تیزهوشان، خلاقیت و  هوش از اهداف برگزاری این دوره های آموزشی بود.

بنابراین گزارش؛ هر ساله مرکز ملی سنجش و پذیرش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان برای جذب دانش آموزان توانمند اقدام به برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان در دو پایه هفتم و دهم می نماید. مدارس تیزهوشان به دلیل داشتن کیفیت و امکانات آموزشی بالا نسبت به سایر مدارس، مورد توجه بسیاری از والدین و دانش آموزان قرار دارند.

آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ برای شناخت استعدادهای برتر از میان دانش آموزان مستعد در دو پایه تیزهوشان ششم به هفتم و تیزهوشان نهم به دهم جهت ورود به مدارس استعداد درخشان یا سمپاد به صورت هماهنگ کشوری ۲۶ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.