شهردار منطقه۱۳ از اجرای طرح " هر نوزاد یک درخت " با عنوان "نفس های تازه شهر" در محلات این منطقه خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی‌احمدی، شهردارمنطقه، بهار را نمادی برای حیات دوباره دانست و افزود: از آنجا که تولد هر نوزاد نوید بخش حضور یک شهروند جدید است، این طرح برای گرامیداشت حضور شهروندان جدید با کاشت درخت توسط والدین نوزادانی که در اسفند سال گذشته و فروردین ماه متولد شده اند، به اجرا درآمد.
او اضافه کرد: کاشت نهال، امروز توسط والدین نوزدان با حضور جمعی از مدیران و شهروندان در بوستان نشاط و کودک واقع در محله شورا ناحیه ۳ اجرا شد و امیدواریم که با تشویق و فرهنگ‌سازی هر چه بیشتر این طرح ادامه داشته باشد و افرادی که از این پس صاحب فرزند می شوند، با مشارکت شهرداری این کار ارزشمند را انجام دهند .
شهردار منطقه در خصوص روند اجرای این طرح تصریح کرد: پس از ابلاغ دستورالعمل پویش نفس تازه شهر، اداره بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳ نسبت به شناسایی خانواده های دارای فرزند نوزاد متولد اسفند ماه سال گذشته و فروردین سال جاری که ساکن محلات منطقه هستند ، اقدام و جلساتی نیز برای هماهنگی طرح برگزار شد.
او با اشاره به اهمیت و جایگاه مسئله حفظ منابع طبیعی در دین مبین اسلام افزود:حفظ محیط زیست به عنوان میراث ماندگار فقط برای بهره مندی امروز ما نیست بلکه مربوط به آیندگان نیز هست.
او همچنین به پویش ایوان های زیبای ما در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: این پویش در قالب طرح “بالکن خانه ات را زیبا کن” به منظور بازپیرایی بالکن های منطقه اجرایی شده که در حاشیه این مراسم نیز از شهروند ان فعال در این طرح قدردانی به عمل آمد .
در پایان مراسم نیز ، تندیس نام نوزادان به خانواده ها اهدا شد.