شهردار منطقه۱۳ از اجرای طرح ضربتی لایروبی و پاکسازی شبکه های اصلی جمع آوری آبهای های سطحی با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی خبر داد.

به گزارش ساراپرس، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه در خصوص طرح لایروبی و پاکسازی شبکه های اصلی جمع آوری آبهای سطحی در منطقه گفت : این طرح از ۱۵ مرداد ماه آغاز شده و به صورت ضربتی تا ۲۵ روز آینده به اتمام خواهد رسید.
او هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از بروز آبگرفتگی معابر، هدایت آب های سطحی و جریانات حاصل از بارندگی اعلام کرد و افزود: در راستای جلب رضایتمندی شهروندان و کنترل و پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی، عملیات پاکسازی انهار و لایروبی جوی ها و کانال های شهری در دستور کار اداره مسیل ها و قنوات منطقه قرار گرفته است.
شهردار منطقه۱۳ به تمهیدات و اقدامات انجام شده اشاره و خاطر نشان کرد:بخش زیادی از کانال ها و مسیر عبور آب های سطحی در محدوده لایروبی و پاکسازی شده است و با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال بارندگی، این طرح با قوت بیشتری به اجرا در می آید .
شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد: واحدهای خدمات شهری، عمران، ترافیک و نواحی چهارگانه ضمن برنامه‌ریزی و رصد نقاط حادثه خیز در سطح شهر تمهیدات لازم را در راستای ارتقا آمادگی برای مقابله با هر نوع بحران و حوادث غیر مترقبه دارند.