شهردار منطقه۱۳ از اجرای طرح " راه خدمت " در بزرگراه شهید یاسینی با هدف بهسازی فضاها و زیرساخت‌های شهری خبر داد.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ محمدهادی علی‌احمدی، شهردارمنطقه ۱۳ طرح راه خدمت را فرصتی مغتنم برای افزایش میزان رضایتمندی شهروندان دانست و افزود: در طرح راه خدمت ، کار ها و اقدامات گسترده عمرانی ، ترافیکی، خدمات شهری و فضای سبز به عنوان اقدامی ماندگار بر چهره ورودی شرق تهران به یادگار می ماند.
او در خصوص بهسازی آسفالت بزرگراه شهید یاسینی پس از ۱۳ سال افزود: با توجه به درخواست های شهروندان در این دوره ، عملیات بهسازی، تراش و روکش مکانیزه آسفالت این بزرگراه با استفاده از ۹۱۰۰ تن آسفالت و بتن غلطکی در سه فاز اجرایی شد.
شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه بزرگراه شهید یاسینی یکی از بزرگراه های مهم شهر تهران است که از محله سرخه حصار عبور می کند اضافه کرد: بزرگراه شهید یاسینی، شمال سرخه حصار به معابر مهمی مانند بزرگراه شهید زین الدین و کنار گذر یاسینی متصل گردیده است، از این رو بهسازی فضاها و زیرساخت‌های شهری آن ضرورت دارد.
او در خصوص اقدامات حوزه خدمات شهری و فضای سبز به بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ متر طول لایروبی و پاکسازی مسیل سرخه حصار، ۱۷۰ متر مکعب لایروبی مکانیزه ۱۷۰ متر مکعب کانال حریم بان ، ۲۰۰ متر طول علف کشی ،بیش از یک میلیون کیلو گرم خاک و نخاله و ۵۶۰ متر طول لایروبی حوضچه و تله زباله گیر اشاره کرد .
علی احمدی ادامه داد: ۱۵ هزار متر مربع پاکسازی و رنگ آمیزی المان های شهری بزرگراه شهید یاسینی ، نصب و نگهداری ۱۸۰۰ تخته پرچم ، ۱۵۰۰ متر مربع چاپ و اکران تبلیغات محیطی و ۱۵ مورد زنده گیری سگ های بلاصاحب، کاشت ۷۰۷ اصله درخت و درختچه، ۷۵ متر طول آبرسانی و ۵۴ هزار متر مربع کند و کوب باغچه گوشه ای دیگر از خدمات ارائه شده در محور است .
شهردار منطقه۱۳ به عملیات نصب ۳۵۰۰ متر طول نیوجرسی در بزرگراه شهید یاسینی اشاره کرد و افزود : از جمله مزیت های نصب نیوجرسی نسبت به گاردریل و نرده‌های فلزی برای جداسازی و ایمن سازی مسیرهای رفت و برگشت ، علاوه بر استحکام لازم، عدم نیاز آن‌ها به تعمیر و نگهداری و جلوگیری از باز تابش نور خودروها به چشم رانندگان مسیر مخالف و خیرگی چشم آن‌ها است.
او مرمت چهار هزار متر از گاردریل های موجود در بزرگراه شهید یاسینی را از دیگر اقدامات حوزه ترافیک برشمرد.