شهردار منطقه 12 از برگزاری آیین تشییع و تدفین شهید گمنام در جوار تکیه‌گاه آقامرتضی علی (علیه‌السلام) با حضور شهردار تهران خبر داد.

به گزارش ساراپرس، روز گذشته، جمعه، ۱۲ خردادماه، آیین تشییع و تدفین شهید گمنام با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، امیر یزدی، شهردار منطقه ۱۲، جمعی از مقامات لشگری و کشوری و مردم همیشه در صحنه منطقه ۱۲ از میدان محمدیه این منطقه تا محل تکیه‌گاه آقامرتضی علی (علیه‌السلام) برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم که با سخنرانی زاکانی، شهردار تهران، حجج‌السلام والمسلمین سید حسین مؤمنی، شیخ مصطفی کریمی و سیدعلی صادقی برگزار شد، زاکانی طی سخنانی، زندگی و راه شهدا را میراث معنوی کشور دانست و گفت: از شهدا آنچه ماند، باید برای همه ما مسؤولیت‌آور باشد و باید در قبال حفظ و اشاعه این یادگار ارزشمند بکوشیم.
وی افزود: بالتبع این شهید عزیز، خود را در راه رهبر عزیزتر از جانمان، اهداف انقلاب اسلامی و آنچه به راه امام (ره) و شهدا برمی‌گردد، فدا کرد. اندیشه آنها این بود که خودم را فدا کردم، عاشق بودم و در مسیر عشق‌بازی با خداوند بزرگ خود گام برداشتم. حرکت کردم و سوختم تا درخت انقلاب اسلامی به بالندگی برسد. براستی شهدا خود را فدای انقلاب اسلامی کردند که اهداف مقدس حق و حقیقت عالم است.
مراسم تشییع و تدفین این شهید گمنام با مداحی مداحانی همچون حسین سازور، سعید حدادیان، محمود کریمی، سید مجید بنی فاطمه، محمد سهرابی (شاعر اهل بیت علیهم‌السلام) و… همراه بود و شامگاه همان روز، مراسم شام غریبان شهید گران‌قدر هم‌زمان با مجلس هفتگی هیأت‌الرضا، محفل بسیجیان و رهروان شهدا در تکیه‌گاه برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی صادقی سخنرانی کرد.
گفتنی است رضا هلالی، مداح سرشناس کشورمان چند سال پیش، زمان احداث این تکیه‌گاه در منطقه هرندی، مکانی را برای تدفین پیکر شهدا آماده کرده بود.
پس از مراسم نیز زاکانی، شهردار تهران به همراه امیر یزدی، شهردار منطقه و جمعی از مدیران شهری این منطقه از مجتمع و مدرسه کودکان کار صبح رویش واقع در محله هرندی بازدید کرد.