مراسم گرامیداشت آغاز هفته کتاب، کتاب خوانی و کتابدار باحضور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در محل ساختمان نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان ری برگزار شد‌.

به گزارش ساراپرس، مراسم گرامیداشت آغاز هفته کتاب، کتاب خوانی و کتابدار صبح امروز باحضور مهدی باب الحوائجی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در محل ساختمان نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان ری برگزار شد‌.

در ابتدای این مراسم که باحضور تقوایی مشاور و رییس حوزه فرماندار، اکبری بخشدار خاوران، قربانی رییس نهاد کتابخانه های عمومی، حسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نصراله رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری و سایر مسئولین برگزار گردید، فرماندار ویژه شهرستان ری باحضور در محل کتابخانه شیخ کلینی «ره» از بخش های مختلف آن بازدید و ضمن گفتگو با کتابداران و کارشناسان این مجموعه در جریان اقدامات و خدمات ارائه شده به مخاطبین و مراجعین این مرکز فرهنگی قرار گرفت.

در ادامه این برنامه و در مراسم رونمایی از کتاب سفرنامه «الی…» ، فرماندار ویژه شهرستان ری در سخنانی با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی عنوان کرد: خاطره مشترک همه ما معرفی و آشنایی با کتاب بعنوان یک دوست خوش بیان و یار مهربان در کودکی و ابتدای راه فراگیری سواد خواندن و نوشتن بوده است که در قطعه شعری به یاد ماندنی در کلاس دوم مدرسه، کتاب خود را یاری مهربان، دانا، خوش بیان و پند دهنده معرفی و در اذهان همه ما تا به امروز باقی مانده است.

باب الحوائجی ادامه داد: توصیه بنده به تمامی افراد بویژه در سنین کودکی تا جوانی این است که این دوست مهربان و یار سودرسان را همیشه برای خود حفظ نموده و آن را در سبد زندگی خود قرار دهند. کتاب خواندن برای انسانها همانند خوردن غذا امری واجب و ضروری است. همانگونه که بدن ما در وعده های مختلف به غذا نیاز دارد، روح و روان ما نیز به وعده های مکرر و مختلف پیرایش و پرورش نیاز دارد که بهترین وسیله و راه برای این امر مطالعه مستمر کتاب می باشد.

وی در پایان زندگی روزمره و ماشینی امروز را یکی از عوامل دور شدن انسان ها از کتاب و مطالعه آن دانست و افزود: هرچند مطالعه فیزیکی کتاب، ورق زدن صفحات و همراه داشتن کتاب لذت و اثر دیگری دارد، اما باتوجه به سبک زندگی امروزی، توسعه زندگی دیجیتال و برخی دلایل دیگر می توان برای جبران این کمبود از کتابها و نشریات الکترونیکی استفاده نمود و در طول شبانه روز دقایقی را برای مطالعه کتاب از طریق تلفن های همراه، رایانه و امثال آنها استفاده و این خلأ بوجود آمده را تاحدودی رفع نمود.

لازم بذکر است در انتهای این مراسم باحضور مسئولین و جمعی از نویسندگان، شاعرین و اصحاب فرهنگ و رسانه و با هدف محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در کشتار بیرحمانه مردم مظلوم و مقاوم غزه از کتاب داستانی «الی» باموضوع سفرنامه شامات و حدود سرزمین های اشغالی نوشته خانم فائضه غفار حدادی رونمایی و از نویسنده این اثر و جمعی از فعالان حوزه فرهنگ و نویسندگان برتر شهرستان ری از سوی فرماندار ویژه شهرستان ری تقدیر بعمل آمد.