در نشستی با حضور سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران و شهردار منطقه ١١، آخرین وضعیت تحقق برنامه تأمین مسکن سال ١۴٠١ در این منطقه و اجرای سایر پروژه های بزرگ مقیاس از جمله مرکز خدماتی باغ دامپزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری ساراپرس؛ مهدی هدایت در این جلسه با تأکید بر اینکه برنامه جهادی تأمین مسکن در اولویت اقدامات سازمان نوسازی شهر تهران قرار دارد، عنوان کرد: ظرفیت ساخت تعداد ۱۴۲۱ واحد مسکن در منطقه ١١ در قالب قرارگاه جهادی تأمین مسکن پیش بینی شده که ١٠۶٠ واحد آن در بافت فرسوده و ٣۶١ واحد در خارج از بافت فرسوده این منطقه قرار دارند و تاکنون ٣۵١ واحد آن اجرا شده است.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که پروژه بزرگ مقیاس باغ دامپزشکی در منطقه ۱۱ نیز در آستانه عملیات اجرایی قرار دارد و پس از رفع موانع موجود وارد فاز اجرا خواهد شد، بر ضرورت شناسایی عوامل بازدارنده در مسیر تولید مسکن تأکید کرد و گفت: ما آمادگی کامل در راستای تحقق برنامه قرارگاه جهادی تأمین مسکن تهران را داریم که لازم است همکاری های بین ادارات و سازمان‌ها تقویت شده و موانع موجود برطرف شوند.
سید محمد موسوی شهردار منطقه ١١ با بیان اینکه عمده ساخت و سازهای این منطقه قرار است در پروژه هلال احمر، پادگان حر، بیمه، دخانیات و تعاونی مسکن کارکنان ایجاد شود افزود: سکونت گریزی به علت نفوذ بافت تجاری در بافت مسکونی در منطقه ١١ از معضلاتی است که لزوم تولید مسکن و افزایش جاذبه سکونت را در این منطقه اجتناب‌ناپذیر می کند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ٣٠ درصد بافت منطقه فرسوده است و با توجه به تملک برخی از این پلاک ها توسط شهرداری، ساخت مسکن محدود به جای انبوه سازی از گزینه هایی است که می تواند در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه بازدید میدانی از ظرفیت های موجود در منطقه ١١ انجام شد.